Konsolidacja na rynku ubezpieczeń trwa. Grupa Punkta przejmuje bydgoski insurtech Inotis

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Konsolidacja na rynku ubezpieczeń trwa. Grupa Punkta przejmuje bydgoski insurtech Inotis

Udostępnij:

Działająca w obszarze ubezpieczeń Grupa Punkta poinformowała o akwizycji spółki Inotis, zajmującej się likwidacją szkód. Inotis odpowiada za ponad 70 tys. likwidacji szkód rocznie z różnorodnych ryzyk. Akwizycja bydgoskiego Inotisu umożliwi Punkcie kompletne zarządzanie procesem likwidacji szkód we własnym zakresie, zwiększając skalę biznesu.

Inotis został założony przez Piotra Jurkowskiego w 2005 r. i działa w obszarze likwidacji szkód komunikacyjnych, majątkowych oraz specjalistyczno-technicznych. Te ostatnie obejmują m.in. usługi dla branży budowlanej, geodezyjnej, elektrycznej czy wodnej i gazowej. Pod marką Inotis działa dzisiaj niemal 400 mobilnych rzeczoznawców, co czyni spółkę jednym z największych tego typu podmiotów na polskim rynku.

Zwiększyć możliwości operacyjne i skalę biznesu

Nie boimy się ambitnych celów i jesteśmy konsekwentni w dążeniu do nich. Stawiamy na dynamiczny wzrost grupy, opartej na solidnych, cyfrowych fundamentach, dzięki czemu możemy oferować produkty szyte na miarę i technologicznie wyprzedzać konkurentów. Dołączenie Inotis do Grupy Punkta w zdecydowanym stopniu zwiększa zarówno nasze możliwości operacyjne, jak i skalę biznesu – mówi Michał Daniluk, Head of M&A Grupy Punkta.Zakup udziałów w Inotis stanowi dla grupy element realizacji długofalowej strategii rozwoju. W ostatnich latach przyjęliśmy do grupy takie podmioty jak April (obecnie ISON), działający na rynku bałkańskim Coris, w przypadku którego wykupiliśmy dotychczasowego współudziałowca – grupę Generali, porównywarkę mFind, multiagencje Profi Insurance czy Arrant Ubezpieczenia.

Dzięki konsolidacji Grupa Punkta podnosi liczbę likwidowanych rocznie szkód o ponad 53%, wzmacniając swoją pozycję rynkową i kompleksowość oferty.

– Nasza ostatnia transakcja integrująca INOTIS z grupą cieszy mnie szczególnie, ponieważ kończy ona budowę kompletnego serwisu szkodowego obejmującego zarówno likwidację merytoryczną jak i techniczną. INOTIS wraz ze specjalistami oraz rozległą siecią rzeczoznawców działających na terenie całego kraju dopełnia istotny punkt naszej strategii rozwoju przyjętej jeszcze w 2018 r. Grupa Punkta kieruje dzisiaj swoją ofertę do szeroko rozumianego rynku ubezpieczeniowego, również poza granicami kraju, gwarantując wysokiej jakości obsługę teraz już ponad 200 tys. szkód z różnych rodzajów ryzyk rocznie. Po tej transakcji jako Grupa staliśmy się czołowym podmiotem tego typu aktywności w Polsce, z bardzo dobrą perspektywą na rynki europejskie – wskazuje Roman Czarnowski, Head of Corpo Punkta Group.

– Inotis Centrum Likwidacji Szkód to obecnie jeden z największych podmiotów świadczących usługi w zakresie likwidacji szkód komunikacyjnych, majątkowych oraz korporacyjnych dla zakładów ubezpieczeniowych w Polsce – mówi Piotr Jurkowski, prezes zarządu Inotis. – Skupiając nasze wewnętrzne procesy na jakościowej oraz terminowej realizacji zleceń, osiągamy ponad 15% średnioroczny wzrost ilości obsługiwanych szkód. Dziś dołączając do Grupy Punkta, z jednej strony wnosimy szeroką i wieloletnią praktykę likwidacyjną, z drugiej otrzymujemy dostęp do Partnerów Grupy. Jestem przekonany, że wspólne, komplementarne doświadczenie, połączone z możliwościami organizacyjnymi Grupy Punkta, umożliwi wyznaczenie i utrzymanie najwyższych standardów serwisu likwidacyjnego.

Czytaj także: