Krakowski Park Technologiczny wesprze Lenze-Tarnów. Wartość inwestycji wyniesie 2,8 mln euro

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Łukasz Słoniowski, wiceprezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego oraz Marcin Majko, Dyrektor Zarządzający i członek zarządu w Lenze-Tarnów podczas wręczenia decyzji o wsparciu w Tarnowie

Udostępnij:

Krakowski Park Technologiczny wydał decyzję o wsparciu dla spółki Lenze-Tarnów. Program Polska Strefa Inwestycji pozwoli firmie rozbudować linie technologiczne w istniejącym zakładzie produkcyjnym w Tarnowie.

Lenze jest światowym specjalistą w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz techniki napędowej. Już od 75 lat wspiera producentów maszyn oraz użytkowników końcowych, przygotowując indywidualne rozwiązania w oparciu o swoje produkty.

Rozwiązania Lenze znajdują zastosowanie w wielu branżach: przemyśle samochodowym, tekstylnym, drukarskim, opakowań, logistyki magazynowej i lotniskowej oraz wielu innych. Firma Lenze stale rozwija swoje technologie, wdrażając otwarte standardy programowania, rozwiązania chmurowe oraz odzyskiwania energii.

Działający od 26 lat oddział Lenze w Tarnowie zajmuje się produkcją i precyzyjną obróbką odlewów żeliwnych, aluminiowych i stalowych podzespołów, w tym skupia całościowy proces wytwarzania kół zębatych.

W ramach nowej inwestycji zakupione zostaną maszyny oraz urządzenia produkcyjne i pomiarowe, co pozwoli na rozbudowę istniejących ciągów technologicznych. Planowane nakłady inwestycyjne to ok. 13 mln zł, czyli 2,8 mln EUR.

Międzynarodowy rozwój

– Rozwój Lenze-Tarnów jest silnie związany z rosnącym zapotrzebowaniem firmy na inteligentne rozwiązania dla automatyzacji maszyn i fabryk. Dostosowujemy nasze moce produkcyjne, aby jeszcze lepiej i sprawniej wspomagać naszych klientów i odpowiadać na ich zmieniające się potrzeby. Cieszę się ogromnie z tego, że Lenze-Tarnów rozwija się dynamicznie, zwiększa możliwości produkcyjne, jak również kompetencje w zakresie obróbki mechanicznej, dzięki czemu tworzymy nowe miejsca pracy oraz poszerzamy krąg naszych dostawców i kooperantów – mówi Marcin Majko, dyrektor zarządzający i członek zarządu w Lenze-Tarnów.

Przeczytaj również ? Dane satelitarne pozwolą startupom sprawić, że branża turystyczna będzie bardziej zrównoważona. Ich wykorzystanie to możliwość stworzenia innowacyjnych rozwiązań – Jarosław Chojnacki (Krakowski Park Technologiczny)

Grupa Lenze jest obecna w kilkudziesięciu krajach świata, posiada swoje oddziały na wszystkich kontynentach, w tym 4 centra logistyczne zlokalizowane w: USA, Niemczech, Austrii i Szanghaju i łącznie zatrudnia blisko 4000 osób.

– W październiku br. firma Lenze obchodziła jubileusz 75-lecia działalności na świecie. Cieszymy się, że od ponad ćwierć wieku rozwija się także w naszym regionie, a Krakowski Park Technologiczny może wesprzeć ten rozwój. Jubileusz był bowiem okazją, do wręczenia decyzji o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Tym samym Lenze dołącza do grona naszych firm strefowych, korzystających z ulgi podatkowej. W Tarnowie jest już 15 przedsiębiorców działających w ramach PSI, a w planach są kolejne inwestycje – mówi Łukasz Słoniowski, wiceprezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego

Polska Strefa Inwestycji

Od września 2020 roku Krakowski Park Technologiczny prowadzi punkt zamiejscowy w Tarnowie, który znajduje się w Tarnowskim Centrum Przedsiębiorczości. W każdy piątek przedsiębiorcy lub potencjalni inwestorzy mogą skorzystać z pomocy eksperta KPT, który pomaga w wykorzystaniu z szeregu usług związanych z prowadzeniem i rozwojem działalności gospodarczej.

Z programu Polska Strefa Inwestycji od 2018 r. skorzystało do tej pory 15 przedsiębiorców, którzy zdecydowali się rozwijać swoje firmy w Tarnowie. Łącznie zadeklarowali oni nakłady w wysokości blisko 257 mln zł.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących nowe inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jaki i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny.