Krowy w okularach VR. Rosjanie testują, czy ta technologia przyspieszy produkcję mleka

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

krowy w okularach vr

Udostępnij:

Rosyjscy rolnicy przeprowadzili eksperyment, aby przekonać się, czy długotrwałe stosowanie technologii VR sprawi, że krowy zaczną produkować więcej mleka. Być może za jakiś czas dojdzie do kolejnej rewolucji w rolnictwie. Do zmian przyczyni się wykorzystanie technologii VR w… oborach.

Pierwsze wyniki badań zapowiadają się obiecująco. Podczas testu krowy zachowywały się bardziej spokojnie. Powodem mogło być to, że na urządzeniach wyświetlana jest im letnia łąka.

Dlatego niebawem może się zdarzyć, że mijając pastwiska, zupełnie naturalnym widokiem będą krowy z założonymi okularami VR.

W rolnictwie szykują się prawdziwe zmiany

Na świecie powstaje coraz więcej startupów kierujących swoją uwagę na problemy związane z suszą lub uprawami. Wiele znanych firm dostrzega potrzebę rozwoju nowych technologii.

Grecki startup Augmenta pomaga rolnikom monitorować jakość plonów za pomocą urządzenia plug-and-play. Maszyna skanuje i analizuje plony, kiedy ciągnik porusza się po polu. Jednocześnie rejestruje na wideo dane z każdego metra pola.

System kamer wielospektralnych produkcji Augumenty modernizuje maszyny rolnicze, takie jak ciągniki, opryskiwacze lub rozrzutniki.

Podczas natychmiastowego przetwarzania obrazu system decyduje o ilości danych wejściowych na farmie (takich jak nawozy), których faktycznie potrzebuje każdy metr pola. W ten sposób urządzenie kontroluje szybkość aplikacji opryskiwacza lub rozsiewacza za pomocą różnych protokołów komunikacji maszynowej.

John Deer produkuje drony dla rolników

Natomiast firma John Deer właśnie pochwaliła się nowymi technologiami rolnictwa 4.0.

John Deere wraz Volocopter opracowali drona o średnicy 9,2 m, który jest napędzany przez 18 wirników. Urządzenie posiada napęd w pełni elektryczny z wymiennymi akumulatorami litowo-jonowymi. Na jednym ładowaniu akumulatora dron będzie pracował w powietrzu do 30 minut. VoloDrone może być obsługiwany na zaprogramowanej trasie zarówno zdalnie, jak i automatycznie.

Rama drona jest wyposażona w elastyczny ujednolicony system mocowania ładunku. To powoduje, że w zależności od potrzeb można zamontować różne urządzenia. W celu ochrony upraw bezzałogowiec posiada dwa zbiorniki cieczy, pompę i listwę natryskową.

Przy niskiej wysokości latania można uzyskać zasięg do 6 ha / godz

Fot.mat.pras. Ministerstwo Rolnictwa i Żywności Obwodu Moskiewskiego