Mastercard wprowadza innowacje w obszarze otwartej bankowości, aby wzmocnić inkluzywność finansową w Europie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Mastercard wprowadza innowacje w obszarze otwartej bankowości, aby wzmocnić inkluzywność finansową w Europie

Udostępnij:

Mastercard rozwija innowacje w zakresie otwartej bankowości w Europie i wprowadza Account Owner Verification – nowe narzędzie, które umożliwi płynną weryfikację tożsamości klientów. Firma nawiązała również partnerstwo z francuskim fintechem Algoan, który specjalizuje się w ocenie zdolności kredytowych. 

To kolejny krok Mastercard w kierunku rozwoju narzędzi otwartej bankowości. Wszystko po to, aby umożliwić konsumentom bezpieczne i świadome korzystanie z potencjału otwartych danych i innowacyjnych doświadczeń płatniczych, a tym samym przyspieszyć budowanie równego dostępu do gospodarki cyfrowej.

Bezpieczne wdrożenie cyfrowe

W coraz bardziej cyfrowym świecie weryfikacja tożsamości jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Usługa autoryzacji właściciela konta bankowego, uruchomiona przez Mastercard, automatyzuje i upraszcza sposób, w jaki firmy z różnych branż i sektorów mogą weryfikować tożsamość swoich klientów – właścicieli kont bankowych.

– Oferując usługę Account Owner Verification naszym klientom w Europie, pomagamy im w szybkim, bezpiecznym i niezawodnym procesie weryfikacji użytkowników, dzięki czemu mogą znacząco zredukować czas i zoptymalizować wydatki przeznaczone na proces identyfikacji swoich klientów. Konsumentom natomiast zapewniamy możliwość korzystania z otwartych danych w innowacyjny i bezpieczny sposób, co sprawi, że potwierdzanie transakcji stanie się przyjemnym i łatwym doświadczeniem – mówi Jess Turner, EVP, Global Open Banking and API w Mastercard.

Nowe narzędzie Mastercard dostępne będzie dla firm z różnych branż np. dostawców portfeli cyfrowych i usług płatniczych, aplikacji do zarządzania majątkiem, platform nieruchomościowych, firm ubezpieczeniowych czy branży e-commerce. Wesprze te organizacje w zniwelowaniu trudności związanych m.in. z weryfikacją klienta w procesie otwierania konta, przy uwierzytelnianiu płatności czy generowaniu polecenia zapłaty. Rozwiązanie umożliwia natychmiastową weryfikację właściciela konta bankowego w oparciu o możliwości otwartej bankowości Mastercard, a także sprawdzenie czy nazwa przesłana przez użytkownika do weryfikacji pokrywa się z nazwą przechowywaną w pliku przez instytucję finansową.

Współpraca z europejskim liderem w obszarze scoringu kredytowego

Mastercard zainicjował również nowe partnerstwo z francuskim fintechem Algoan specjalizującym się w zakresie podejmowania decyzji kredytowych w otwartej bankowości. Współpraca pomoże w budowaniu włączenia finansowego w kolejnych krajach europejskich, począwszy od regionu Europy Zachodniej.

Algoan wspiera w działaniach wiodące firmy pożyczkowe i oferuje szeroki pakiet narzędzi ułatwiających podejmowanie decyzji kredytowych. W ramach partnerstwa z Mastercard, również klienci Algoan będą mogli korzystać z możliwości otwartej bankowości, m.in. w obszarze składania i oceny punktowej wniosków kredytowych.

 

Mastercard zwiększy bezpieczeństwo transakcji w kryptowalutach. Pracuje nad Crypto Source

PKO Bank Polski wychodzi poza bankowość. O rozwoju usług dodanych opowiada Radosław Janusz

PayEye przygotowuje się do ekspansji w Stanach Zjednoczonych