Mastercard zwiększy bezpieczeństwo transakcji w kryptowalutach. Pracuje nad Crypto Source

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Mastercard Crypto Source

Udostępnij:

Mastercard uruchomił pakiet usług Crypto Source, umożliwiający instytucjom finansowym oferowanie ich klientom szeregu nowych funkcji w zakresie bezpiecznej obsługi transakcji w kryptowalutach.

Poprzez współpracę z nadzorowanymi i licencjonowanymi podmiotami oferującymi usługi związane z kryptowalutami, partnerskie instytucje finansowe uzyskają dostęp do kompleksowych rozwiązań pozwalających na nabywanie, przechowywanie w depozycie oraz sprzedaż wybranych aktywów kryptowalutowych, wzbogaconego o sprawdzone usługi w zakresie bezpieczeństwa tożsamości, cyberbezpieczeństwa i doradztwa.

Działanie nowego pakietu usług uzupełnia narzędzie Mastercard Crypto Secure, zapewniające dodatkowy poziom bezpieczeństwa uczestnikom ekosystemu kryptowalut i ułatwiające wystawcom kart przestrzeganie skomplikowanych przepisów regulujących obrót nimi.

Mastercard i Paxos Trust Company

W związku z rozwojem działalności w zakresie kryptowalut Mastercard zacieśnia swoje partnerstwo i współpracę z firmą Paxos Trust Company, oferującą platformę usług opartych na technologii blockchain.

W ramach nawiązanego partnerstwa zadaniem Paxos będzie zapewnianie obsługi obrotu krypowalutami oraz usług depozytariusza aktywów cyfrowych w imieniu banków, a zadaniem Mastercard wykorzystanie swoich technologii do takiego zintegrowania funkcji oferowanych przez partnera z interfejsami banków, aby konsument mógł z nich korzystać w sposób płynny i niezakłócony.

Pilotaż usługi

Mastercard Crypto Source jest obecnie na etapie przygotowywania do wdrożenia w ramach programów pilotażowych.

Przeczytaj również ? Revolut będzie uczyć Polaków na temat finansów. Właśnie ruszył z kursem o kryptowalutach