Rosja i UE regulują kryptowaluty, a Korea Północna traci na nich z powodu bessy

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Rosja i UE regulują kryptowaluty, a Korea Północna traci na nich z powodu bessy

Udostępnij:

Unia Europejska na poważnie bierze się za regulacje kryptowalut. Podmioty będą musiały dostarczać informacji instytucjom, aby przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Rosja z kolei chce zwolnić emitentów kryptowalut z podatków – państwo jest coraz bardziej prokryptowalutowe, co jest pokłosiem zachodnich sankcji. Na bessie natomiast niespodziewanie traci… Korea Północna.

Jak podaje portal Bitcoin.pl – Unia Europejska dąży do większej regulacji rynku kryptowalutowego. Nowe prawo ma nakazywać podmiotom przekazywanie informacji o użytkownikach odpowiednim organom w celu ułatwiania im dochodzeń dot. prania brudnych pieniędzy czy finansowania terroryzmu. Rosja także chce uregulować rynek kryptowalutowy, ale… zwalniając emitentów kryptowalut z podatku VAT. To pokłosie sankcji nałożonych przez zachód. Rosja stara się wykorzystywać krypto aktywa do omijania ich, a nawet głośno mówi o tym, że chętnie stosowałaby je w transakcjach międzynarodowych.

Jednak obecnie rynek doświadcza bessy, która – co ciekawe – mocno dotyka reżimu północnokoreańskiego. Państwo to wykorzystuje bowiem kryptowaluty do finansowania swoich projektów nuklearnych, a także okrada użytkowników z ich środków. Sprawdź najnowszy odcinek MamStartup Podcast, aby dowiedzieć się więcej o zmianach na rynku kryptowalut.

Posłuchaj również:

Z Michałem Olszewskim i Przemysławem Jurgielem-Żyłą rozmawiamy o tym, jak wyglądało I półrocze 2022 r. w ekosystemie startupowym w Polsce. Czy potencjalny kryzys i wojna w Ukrainie spowodowała odpływ inwestycji z Polski i wywoła załamanie na rynku VC?;

Mateusz Gabryś to CEO Piga.pl. Spółki zaczynającej jako drukarnia internetowa, a pod którą obecnie funkcjonuje ponad 30 platform e-commerce. W najnowszym odcinku MamStartup Podcast Mateusz rozmawia z nami o druku, home&design, przemyśle 4.0 i rankingu Financial Times;

Nokia to jedna z najstarszych i największych firm technologicznych w Europie. W najnowszym odcinku MamStartup Podcast rozmawiamy z Danielem Rodzeniem i Mariuszem Gorczakiem o pracy w Nokii, rozwoju sieci 5G i wykorzystywaniu przez firmę VR-u.