Masthaven Bank tworzy program doskonalenia umiejętności przywódczych dla kobiet

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Masthaven Bank tworzy program doskonalenia umiejętności przywódczych dla kobiet

Udostępnij:

Masthaven Bank uruchomił program rozwoju dla swoich pracownic, który ma na celu doskonalenie ich umiejętności przywódczych, rozwój zawodowy i pomoc w budowaniu wzajemnego wsparcia w pracy. Do 6-miesięcznego projektu powoła 8 kobiet z zespołu kierowniczego.

Instytucja zrealizuje program we współpracy z firmą WDI Consulting Limited, która specjalizuje się w zmianach kulturowych i integracji społecznej.

Kursantki wezmą udział w serii warsztatów online, sesjach coachingowych 1 na 1 oraz dostaną dostęp do internetowej grupy networkingowej dla liderek.

Badanie Broker Beat

Badanie Broker Beat przeprowadzone przez Masthaven Bank wykazało, że choć różnorodność płci nadal stanowi problem w sektorze usług finansowych – sytuacja poprawiła się w ciągu ostatnich 5 lat.

– Brokerzy czują, że zróżnicowanie płci w branży ulega poprawie, co jest pozytywnym sygnałem. Jest jednak jasne, że rynek wciąż stoi przed wyzwaniami związanymi z pozyskiwaniem większej liczby kobiet na wyższe stanowiska i przyciąganiem nowych talentów.  Prawie 7 na 10 (69%) badanych przez nas brokerów uważa, że rynek musi zrobić więcej, aby poprawić swój wizerunek. Współpracujemy z naszymi liderami, aby pomóc zainspirować branżę – czy to poprzez wystąpienia na imprezach, tworzenie sieci kontaktów czy rozmowy z brokerami. – powiedziała w Finextra Tricia Halpin, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Masthaven Bank i liderka programu Women in Leadership.

Lynn White, założycielka WDI Consulting i specjalistka ds. rozwoju przywództwa kobiet, dodała, że posiadanie zróżnicowanych zespołów prowadzi do bardziej rentownych i zrównoważonych przedsiębiorstw.

Z badań Broker Beat wynika również, że ponad ¾ (77%) pośredników jest przekonanych o perspektywach rynku na rok 2020, powołując się na remortgage (proces przeniesienia kredytu hipotecznego od jednego kredytodawcy do innego, w celu uzyskania korzystniejszych warunków kredytu), produkty finansowe drugiego obciążenia oraz kredyty w późniejszym okresie życia jako kluczowe obszary potencjalnego wzrostu.

Goldman Sachs także stawia na różnorodność

Na początku tego roku David Solomon, prezes Goldman Sachs, zapowiedział, że od 1 lipca bank nie będzie angażować się w spółki, których zarządy nie są zróżnicowane. Według przedsiębiorcy ważne jest, aby zasiadały w nich osoby o odmiennej płci, narodowości i rasie.

Solomon uważa, że w zarządach około 60 firm w Stanach Zjednoczonych i Europie, które weszły na giełdę, zasiadają jedynie mężczyźni białej rasy.

Potwierdzeniem nowych praktyk amerykańskiego banku jest niedawna inwestycja Goldman Sachs w hinduski fintech ZestMoney, który jest zarządzany po części przez kobiety.