Masz 16-21 lat i pomysł na biznes? Econverse daje możliwość przetestowania pomysłu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Masz 16-21 lat i pomysł na biznes? Econverse daje możliwość przetestowania pomysłu

Udostępnij:

Od 30 maja do 2 czerwca w Google Campus Warsaw odbędzie się Econverse 2023, czyli największa w Europie Środkowo-Wschodniej symulacja tworzenia biznesu, skierowana do osób w wieku 16-21 lat, które chcą w przyszłości zostać przedsiębiorcami, ale, podobnie jak wielu rówieśników, nie wiedzą jak zacząć; brakuje im wiedzy, umiejętności, kontaktów, czy najzwyczajniej w świecie odwagi.

Dlatego też Econverse, jako inicjatywa powołana przez studentów uczelni zagranicznych, którym w polskiej edukacji brakowało podobnej możliwości, od A do Z i bez żadnego ryzyka przygotowuje młodych do realizacji własnych pomysłów, stawiając zarazem na równy start. Uczestnicy aplikują na wydarzenie indywidualnie, a następnie, po połączeniu w zespoły, opracowują rozwiązania problemów w 5 sektorach, takich jak edukacja, e-commerce oraz klimat, aby uczynić w przyszłości świat bezpieczniejszym i bardziej przyjaznym miejscem.

Kulminacją Econverse jest Finałowy Pitch Contest (2 czerwca), który wyłoni trzy najlepsze zespoły Econverse – zwycięzcy podzielą się pulą nagród o wartości 25 tysięcy złotych, otrzymując zarzem wsparcie w dalszym rozwoju stworzonych projektów, między innymi w ramach programu Young InCredibles Sebastiana Kulczyka. Ponadto, uczestnicy wezmą udział w sesjach Coffideas – opartych na wyjątkowych, 15-minutowych spotkaniach z osobam i mentorami i o różnorodnych perspektywach, których celem jest wspólne rozwiązywanie problemów, a także łączenie osób ze świata nauki, muzyki, biznesu i sportu.

Podczas Econverse swoich przedstawicieli wystawią zarówno renomowane firmy, takie jak Allegro, mBank i tPay, ale także i startupy, jak Gridaly, Gyfted, czy Synerise – w Jury konkursu zasiądą m.in. Jarosław Królewski, Waldek Olbryk oraz Michał Kramarz.

Udział w Econverse oznacza dostęp do grona najlepszych

Econverse to kuźnia talentów, w której masz okazję spotkać się z ludźmi o podobnych ambicjach i pasjach. Warto dodać, że wielu uczestników oraz organizatorów Econverse osiągnęło sukcesy w dalszej edukacji. Zdobyli miejsca na renomowanych uczelniach, takich jak Harvard, Columbia, czy Cambridge University. Ponadto, zostali laureatami konkursów Forbes 25 Under 25, UWC, czy Rise For The World, co, zdaniem Natalii Siwek – organizatorki Econverse, która jesienią rozpocznie studia na Harvardzie –wynika w dużej mierze z unikatowej w skali globalnej, praktycznej formuły Econverse, wyróżnionej choćby w ramach tegorocznych Emerging Europe Awards.

Dołączając do Econverse, doświadczysz niezapomnianych chwil, active learning, a także jedynej w swoim rodzaju możliwości sprawdzenia oraz rozwoju swojego biznesowego potencjału w praktyce. To okazja do samorozwoju, której nie możesz przegapić.

Econverse

Econverse to fundacja zrzeszająca studentów najlepszych uczelni zagranicznych, takich jak Oxford, LSE, czy Harvard. Marzymy o zmianie realiów polskiej edukacji i wierzymy, że dzięki naszym działaniom jesteśmy w stanie odblokować potencjał młodych Polaków.

Wydarzenie Econverse 2023 realizowane jest dzięki wsparciu partnera strategicznego — Fundacji Empiria i Wiedza. Sponsorem głównym jest BEST SA, partnerem merytorycznym Akademia Leona Koźmińskiego, a sponsorami Baker McKenzie oraz Antal.

 

Znamy tegorocznych zwycięzców InfoShare Startup Contest!

Biostra Solutions nagrodzona w konkursie Orzeł Innowacji Rzeczpospolitej. Startup dołącza do InCredibles

„Zagraj o mentoring” – konkurs dla startupów szukających wiedzy. Weź udział