Messenger Kids pojawi się w 70 nowych krajach. Polska musi jeszcze poczekać

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

Messenger Kids pojawi się w 70 nowych krajach. Polska musi jeszcze poczekać

Udostępnij:

Messenger Kids pojawił się w 70 krajach, m.in. Australii, Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Indiach. Na razie aplikacja nie pojawi się w Polsce, ani w żadnym innym kraju europejskim.

Komunikator umożliwia bezpieczną komunikację pomiędzy dziećmi pod kontrolą ich rodziców. Aplikacja została po raz pierwszy przedstawiona przez Facebooka w 2017 r. Jest to odpowiednik tradycyjnego Messengera, tyle że przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 13. Na początku Messenger Kids był dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych. W 2018 r. pojawił się w kilku innych krajach, m.in. Kanadzie, Meksyku i Tajlandii.

Nowości w Messenger Kids

Teraz Facebook dodał do Messenger Kids nowe funkcje. Jedną z nich jest możliwość tworzenia grup. Udogodnienie to posiada mechanizmy zabezpieczające. Po zaproszeniu dziecka do danej grupy jego rodzice otrzymają powiadomienie z prośbą o wyrażenie zgody na udział dziecka w tej społeczności.

Poza tym pojawiły się inne nowe rozwiązania, które zostały dodane dzięki sugestiom dotychczasowych użytkowników. Dzieci uzyskały większą swobodę w korzystaniu z komunikatora. Rodzice czy opiekunowie nie będą musieli za każdym razem udzielać zgody, gdy dziecko zechce dodać do znajomych nową osobę, ani też dawać przyzwolenia, kiedy samo zostanie zaproszone. Pomimo poluzowania kontroli, dorośli będą nadal mieć pełen wgląd w aktywność dzieci w aplikacji. Bez zmian pozostaje blokowanie konkretnych znajomości małoletniego użytkownika oraz śledzenie treści wymienianych z kolegami.

Telegram po polsku

Nie znamy daty, kiedy Messenger Kids pojawi się w Polsce. Ale inny komunikator o nazwie Telegram doczekał się właśnie swojej polskiej wersji. To propozycja dedykowana osobom ceniącym sobie bezpieczeństwo użytkowania.

Telegram umożliwia tworzenie ankiet w czasie rzeczywistym. Inną dość unikatową funkcją aplikacji jest możliwość powiązania z kontem wielu numerów telefonów, a także ustawienie kilku zdjęć profilowych. Dodatkowo aplikacja pozwala na odbywanie potajemnych rozmów, które nie są przechowywane na serwerach Telegramu. Po pewnym czasie rozmowy same usuwają się z naszego telefonu. Ponadto Telegram pozwala na usuwanie wiadomości nie do 7 minut, jak w WhatsAppie, lecz 48 godzin po ich wysłaniu. Aplikacja ma już ponad 300 mln użytkowników.