– Uwaga uczniowie! Postanowiliśmy zadbać o to, aby w najbliższym czasie atrakcji Wam nie zabrakło. Udowodnimy, że nieplanowany pobyt w domu nie musi być nudny. I właśnie po to obejmujemy Was… Grarantanną! – piszą w oficjalnym komunikacie przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji. Czym jest wspomniana Grarantanna?
Cykl wirtualnych aktywności
Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji czytamy, że Grarantanna to cykl rozmaitych wirtualnych aktywności skierowany do uczniów. I tak użytkownicy platformy mogą między innymi rozwiązywać quizy historyczne oraz logiczne, matematyczne i językowe łamigłówki. A najlepsi zawodnicy zdobywać nagrody, którymi są historyczne gry planszowe. Muszą tylko się pośpieszyć, bo konkurs potrwa do 27 marca.
Do tego czasu Ministerstwo Cyfryzacji obiecuje codziennie publikować nowe wyzwania i tym samym uatrakcyjnić czas uczniom, którzy przez zamknięte szkoły muszą spędzać go w domu. Pracownicy ministerstwa planują między innymi organizować sesje RPG, webinary poświęcone tworzeniu gier i przeprowadzić konkurs na najlepszą grę elektroniczną. Atrakcji jest więcej, a jeśli chcesz poznać szczegóły, koniecznie odwiedź stronę Grarantanny.
Zdalne Lekcje
Jednocześnie Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że czas spędzony w domu najlepiej przeznaczyć na naukę. Właśnie dlatego uruchomiło platformę Zdalne Lekcje, na której nauczyciele znajdą materiały do prowadzenia zajęć, uczniowie zaś tematy lekcji na każdy dzień i na każdy przedmiot szkolny.
– Chcemy ułatwiać i podpowiadać. Aby znalezienie interesujących materiałów na naszej stronie było prostsze ułożyliśmy je w formie swoistego planu lekcji dla wszystkich klas, niezależnie od etapu edukacji – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Wśród materiałów dla nauczycieli klas 1-3 znajdą się materiały, które pomogą im i uczniom powitać wiosnę. Szóstoklasiści poznają współczesne style muzyki, a ośmioklasiści będą mogli szlifować język angielski. To jedynie przykłady, bo na stronie Ministerstwa Cyfryzacji znajdziemy propozycje dla wszystkich klas i przedmiotów.