Mocne tempo ForActive: w polski startup inwestuje ff Venture Capital

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Mocne tempo ForActive: w polski startup inwestuje ff Venture Capital

Udostępnij:

Nowojorski fundusz ff Venture Capital decyduje się na wsparcie polskiej spółki rozwijającej ForActive, aplikację pomagającą w uprawianiu sportu oraz wspierającą rozwój osobisty.

Po inwestycje bez zadyszki

Aplikacja ForActive została stworzona w oparciu o model SaaS Driven Community. Jej twórcą jest Maciej Biegański, wcześniej związany m.in. z Booksy, gdzie pracował na stanowisku Head of UX. Do podstawowych funkcjonalności ForActive należy:

  • łączenie dostawców usług z sektora sportowego i wellness, a także ich klientów, ułatwiając im wzajemną komunikację
  • umożliwia trenerom indywidualnym i innym specjalistom działającym w obszarze rozwoju osobistego na efektywne pobieranie płatności od klientów
  • minimalizowanie ryzyka powstawania zaległych płatności od klientów, narażających przedstawicieli sektora fitness na utratę płynności finansowej.

Na współpracę ze startupem zdecydowali się także inni inwestorzy: Mariusz Adamski, Maciej Skarul, Michał Olszewski i Artur Banach z Movens Capital oraz Vital Laptenok (CEO Flyer One Ventures).

Informację o inwestycji zamieścił na swoim profilu LinkedIn Konrad Howard, Co-Founder & Chief Innovation Officer w spółce Booksy.

Wcześniejsze inwestycje ff Venture Capital

Do niedawnych działań ff Venture Capital należą m.in. inwestycja w NeoKe czy w fintech Tilta.  NeoKe to startup pozwalający pasażerom na wygenerowanie spersonalizowanego profilu, co ma usprawnić takie procesy jak odprawa, weryfikacja gości, kontrola dostępu i zarządzanie danymi dla usług turystycznych. Zespół Tilta stworzył dla biznesu produkt white label, służący do finansowania powtarzających się zakupów czy transakcji cyklicznych.

Poza tymi dwoma, opisywanymi na naszych łamach inwestycjami, ff Venture Capital ma w swoim portfolio takie spółki jak Socure, Omaze, Rhino, Rescale, Stocktwits, Owlet i Addepar.

Czytaj także: