MOVENS CAPITAL: Wojna w Ukrainie nie spowodowała odpływu inwestycji z Polski

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

MOVENS CAPITAL: Wojna w Ukrainie nie spowodowała odpływu inwestycji z Polski

Udostępnij:

Z Michałem Olszewskim i Przemysławem Jurgielem-Żyłą rozmawiamy o tym, jak wyglądało I półrocze 2022 r. w ekosystemie startupowym w Polsce. Czy potencjalny kryzys i wojna w Ukrainie spowodowała odpływ inwestycji z Polski i wywoła załamanie na rynku VC?

Michał Olszewski i Przemysław Jurgiel-Żyła to członkowie funduszu Movens Capital, specjalizującego się w inwestycjach na wczesnym etapie rozwoju. W najnowszym odcinku MamStartup Podcast podsumowujemy z nimi I półrocze ekosystemu startupowego w Polsce. Zadajemy też ważne pytanie – czy wojna w Ukrainie powoduje odpływ zachodniego kapitału? Wbrew temu, co na początku sądzono – nie.

– Efektu wojny w zakresie odpływu inwestorów nie notujemy. Faktycznie na samym początku wojny była taka obawa, ale teraz takiego lęku nie ma. NATO pokazało jedność i siłę w zakresie działania. Wręcz spotykamy się z taką sympatią ze strony świata, z powodu naszej otwartości i sprawność w absorpcji uchodźców i włączania ich w gospodarkę oraz życie społeczne – mówi Michał Olszewski.

Jak wojna w Ukrainie i inflacja wpływają na ekosystem startupowy w Polsce? Czy kryzys na amerykańskiej giełdzie przełoży się na Europę pozytywnie, czy negatywnie? A także czy nasz kontynent dopuścił do sytuacji, w której mamy do czynienia z luką technologiczną względem Ameryki i Azji? Na te i inne tematy rozmawiamy w najnowszym odcinku MamStartup Podcast.

Posłuchaj również: