Na uczelni nowy kierunek rozwoju dla spin-offów i startupów: Politechnika Warszawska łączy siły z InCredibles

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Na uczelni nowy kierunek rozwoju dla spin-offów i startupów: Politechnika Warszawska łączy siły z InCredibles

Udostępnij:

Politechnika Warszawska oraz InCredibles – program mentoringowy dla startupów Sebastiana Kulczyka – podpisały porozumienie o współpracy. W jej ramach spółki zakwalifikowane do kolejnych edycji programu InCredibles uzyskają dostęp do wsparcia ekspertów i naukowców. Z kolei uczelnia będzie mogła weryfikować własne rozwiązania technologiczne z partnerami biznesowymi InCredibles.

Podpisanie porozumienia miało miejsce podczas kwietniowego Kwartalnika Biznesowego, który jest stałym formatem spotkań między naukowcami PW oraz firmami technologicznymi z szerokiego spektrum branż, organizowanym przez Centrum Innowacji PW.

Politechnika Warszawska od lat wspiera rozwój startupów współtworzonych przez jej studentów i pracowników. Obecnie trwa 18. edycja programu preinkubacji. Poza usystematyzowanym wsparciem w programach rozwojowych, zespoły politechniczne korzystają z PW MakerSpace – przestrzeni warsztatowej do pracy nad prototypami oraz wielu formatów networkingowych, takich jak Sciencepreneurs’ Club, pozwalający na poznawanie historii founderów łączących naukę z biznesem.

Aby startupy mogły rozwijać się szybciej

– Partnerstwo z InCredibles z pewnością będzie owocne dla obu stron. Myślę, że wiele naszych startupów mogłoby rozwijać się szybciej, gdyby na wczesnym etapie korzystały z doświadczenia praktyków biznesu. Od razu też zweryfikowaliśmy przepływ korzyści w drugim kierunku – w dniu podpisania porozumienia odbyło się pierwsze spotkanie naszych naukowców z jedną z firm z programu InCredibles i wspólnie udało im się odpowiedzieć na wyzwanie technologiczne spółki – mówi prof. Adam Woźniak, prorektor ds. rozwoju Politechniki Warszawskiej.

Na uczelni powstało ponad 30 spin-offów, w tym m.in. spółka EcoBean, która dostarcza zielone chemikalia pochodzące z przetworzonych odpadów kawowych dla wielu sektorów gospodarki, czy ADJ Nanotechnology tworząca innowacyjne nanomateriały.

– Dzięki współpracy ze specjalistami tak renomowanej uczelni technicznej będziemy mogli zaoferować spółkom InCredibles dodatkowe możliwości wszechstronnego zweryfikowania rozwijanych technologii, materiałów czy modeli biznesowych – mówi Sebastian Kulczyk, inicjator programu InCredibles.

Zdjęcie: materiały Politechniki Warszawskiej.

Czytaj także: