Natychmiastowe porady księgowego, prawnika i doradcy. Honey Payment wprowadziła sztuczną inteligencję w aplikacji DotBee

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Natychmiastowe porady księgowego, prawnika i doradcy. Honey Payment wprowadziła sztuczną inteligencję w aplikacji DotBee

Udostępnij:

Jaką formę opodatkowania wybrać? Jak znaleźć dobrego księgowego? Na te pytania odpowie moduł AI aplikacji Honey Payment.

Generatywne modele statystyczne takie jak ChatGPT podbijają serca użytkowników, prezentując szerokie możliwości tak w ramach pracy i biznesu, jak i rozrywki. Jednak istnieją tematy, w których “nie chcą” się wypowiadać. Zapytane o konkretne porady w dziedzinie księgowości czy finansów, udzielają wymijających odpowiedzi.

Doradca AI

Polski fintech postanowił to zmienić, wprowadzając do swojej aplikacji Honey Payment AI. Narzędzie w kilka minut wygeneruje kompleksowe informacje, których wyszukanie tradycyjnym researchem zajęłoby wielokrotnie więcej czasu. Potrzebujesz porady prawnej lub jakiegokolwiek pisma i umowy? Chcesz znać orzecznictwo sądów na dany temat? Wystarczy zapytać, a narzędzie AI bezzwłocznie i bezpłatnie wygeneruje kompleksowy materiał.

– Pół miliona naszych użytkowników po dwóch latach intensywnej pracy otrzymało na początek pierwszą bezpłatną wersję profesjonalnych doradców sztucznej inteligencji, każdy skrojony pod konkretną potrzebę – AI księgowy, finansowy i prawny – tłumaczy Grzegorz Szulik, prezes polskiego Honey Payment AI, rozwijającego multiaplikację finansową DotBee.

– Doradcy ci mają za zadanie ułatwić codzienne życie naszych użytkowników. Oszczędzić ich czas i pieniądze. Oczywiście jest to wersja testowa, a nasz model cały czas się uczy. Nie jestem do końca zadowolony z obecnych efektów. Mam nadzieję, że kolejne wersje spełnią nasze oczekiwania – zapowiada prezes Honey Payment.

Jak działa Honey Payment AI?

Doradca księgowy, w odróżnieniu od większości modeli generatywnych udzielił trafnej rady co do wybranej formy opodatkowania, potwierdzonej przez kalkulatory wynagrodzeń największych firm.

Z kolei moduł doradcy finansowego ma na podorędziu wiele wcale nieoczywistych rad. Choćby tę, jak chronić swoje oszczędności przed inflacją. Albo dotyczących zarządzania comiesięcznym budżetem.

Zadebiutują na NewConnect

– Naszym celem jest dalsze udoskonalanie produktów z naszej aplikacji. Niebawem pokażemy kolejne produkty oparte o AI, w tym te o globalnym zasięgu – mówi Grzegorz Szulik.

HoneyPayment dojrzewa nie tylko w kwestii autorskich technologii, ale też i własnej struktury. By osiągnąć założone cele wspólnie z Maximus S.A realizuje umowę inwestycyjną, której celem jest połączenie i debiut Honey Payment na NewConnect. Ogłoszone już Zwyczajne Walne Zgromadzenie zdecyduje 30 czerwca o emisji akcji dla dotychczasowych wspólników Honey Payment, w zamian za 100 proc. udziałów w tej spółce.

Dzięki transakcji Honey Payment będzie spółką notowaną na rynku NewConnect, a jego dotychczasowi wspólnicy zostaną głównymi akcjonariuszami notowanego podmiotu. Po ostatniej rundzie finansowania, w której firma pozyskała 11 mln zł, oraz tej transakcji połączenia, Honey Payment został wyceniony na 400 mln zł. W wycenie tej nie zawierały się rozwiązania AI.

Poczytaj również:

E-Paragony. Jakie zmiany od września?

Nie prześpij zmian w podatkach. O czym pamiętać w 2023 roku?

HRobots pozyskał 1,1 mln złotych. Tworzy innowacyjne rozwiązanie dla działów HR