W pierwszej edycji konkursu Startup Sito przyznano dwie nagrody – laureatem Nagrody Jury zostało Manifo.com, a Nagrody Publiczności LingApp. Konkurs Startup Sito odbył się w ramach konferencji InternetBeta 2011 i stanowił część bloku startupowego, któremu patronował miesięcznik Proseed.

Pełna treść artykułu dostępna dla naszych stałych czytelników

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem

Partner technologiczny

Łącznie przed Jury i uczestnikami konferencji InternetBeta zaprezentowało się 9 startupów. Każdy z nich miał 5 minut na prezentację i kolejne 5 minut na odpowiedzi na pytania zadawane przez Jury w składzie: Anna Zarudzka (Chilid), Jaromir Działo (Topicmarks), Bartłomiej Gola (SpeedUp Group), Rafał Han (BrightBerries). O przyznaniu Nagrody Publiczności zadecydowało z kolei głosowanie publiczności, w którym wzięło udział ponad 120 uczestników konferencji.

Jako Nagrodę Jury Manifo.com otrzymało pakiet usług z zakresu e-marketingu i webdesignu o wartości 5 tys. zł  świadczonych przez Chilid LLP oraz pakiet usług programistycznych o wartości 10 tys. zł świadczonych przez XSolve sp. z o.o. LingApp, laureat Nagrody Publiczności, otrzymał fundowane przez LMS Invest szkolenie z zakresu user experience i information design realizowane przez Cogision.com oraz całostronnicową reklamę w Mediafun Magazynie. Ponadto oba startupy otrzymały 50% zniżki na Warsztaty SPIN_basics w Szkole Przedsiębiorczości Innovation Nest.

O zwycięskich projektach:

Manifo.com umożliwia stworzenie serwisu internetowego bez wiedzy z zakresu programowania – aplikacja jest łatwa w obsłudze i daje rzadko spotykaną swobodę w budowaniu serwisu. Odbywa się to za pomocą edytora graficznego i technologii drag & drop. Każdy element strony można zmieniać pod względem zawartości jak i wyglądu.  Manifo dostarcza również wszystko, co niezbędne do uruchomienia strony – od serwerów, domeny, setek gotowych szablonów graficznych, aż po optymalizację SEO czy integrację z social media. Możliwości manifo obrazuje przygotowana kopia strony internetbeta.pl, zbudowana w 2 godziny bez udziału programistów - internetbeta.manifo.com.

Model biznesowy: freemium uzupełniony o przychody z reklamy. Zespół planuje oferować tylko jedno konto premium z pełnym dostęp do wszystkich usług oraz kilka drobnych, bardzo tanich funkcjonalności. Takie rozwiązanie pozwoli użytkownikowi dostosować konto premium do własnych potrzeb i nie przepłacać za coś czego nie potrzebuje.

LingApp to aplikacja do nauki języków obcych. Użytkownik czyta strony w języku obcym i tłumaczy te słowa, których nie zna – wystarczy, że w nie kliknie. Słowa można dodawać do osobistego słownika, a następnie uczyć się ich w testach pamięciowych. Wyniki testów można publikować na Facebooku i w innych mediach społecznościowych. Obecnie zespół rozwija aplikację w wersji na urządzenia mobilne – jest już aplikacja na Androida, trwają prace nad wersją na iOS. Wkrótce pojawią się kolejne wersje językowe aplikacji.

Model biznesowy: freemium – czytanie i natychmiastowe  tłumaczenie  słów są darmowe.  Monetyzacja produktu nastąpi po częściowym ograniczeniu dostępu do funkcjonalności aplikacji. Jako premium  będą rozwinięte wersje mobilne aplikacji, rozbudowane narzędzia do wspomagania nauki, niektóre testy i gry.

Ponadto w konkursie Startup Sito zaprezentowały się: BenefitClub, Dymki, Gurupa, Klauzule niedozowolne, LAN, PicAds, PressPad.

źródło: informacja prasowa

Zobacz również:

Manifo.com - zbuduj własną stronę internetową [recenzja]

LingApp - Jak ułatwić naukę języków? [wywiad z Michałem Dyrdą]

Komentarze (0)