Ninja Lender nawiązało swoją pierwszą współpracę z polskim bankiem

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ninja Lender pożyczki

Udostępnij:

Bank Spółdzielczy w Szczytnie podpisał umowę o współpracy z Ninja Lender, pierwszą w Polsce platformą wspierającą klientów, którzy w procesie aplikowania o kredyt spotkali się z odmową finansowania.

Platforma to rozwiązanie przygotowane przez Ninja Lender Sp. z o.o., dające szansę osobie , której aplikacja została odrzucona, na uzyskanie finansowania z innego źródła.

Odrzucony wniosek z szansą na kredyt

Powstała, aby z jednej strony wspierać klientów, którzy nie spełnili warunków kredytowania w Banku, z drugiej zaś by pomagać im w sytuacji, kiedy bank pomimo odmowy finansowania zaproponuje klientowi możliwość skorzystania z systemu Ninja Lender. Tu ma on szansę na znalezienie alternatywnej oferty. Działanie to jest zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności prawa bankowego oraz przepisami o ochronie danych osobowych.

– Dobro klienta jest dla nas najważniejsze, stąd nasza decyzja aby przy wsparciu ze strony Ninja Lender dać szansę na uzyskanie finansowania i jednocześnie poprawę swojej historii kredytowej oraz oceny scoringowej, utrzymując z nim współpracę przy innych naszych produktach. Bank wówczas nie traci relacji z takim klientem, który w perspektywie czasu może ponownie zwrócić się do nas o możliwość podjęcia finansowania – mówi Krzysztof Karwowski, Prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Banki zbudują lepszą lojalność

– Dzięki tak poszerzonej ofercie, mamy szansę na zbudowanie długotrwałej współpracy z takim klientem, a gdy jego ocena na to pozwoli, uzyska on możliwość otrzymania finansowania w naszym banku – dodaje Mariusz Piasecki, Dyrektor Zarządzający Obszarem Sprzedaży Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Szczytno pierwszym przyczółkiem startupu

Bank Spółdzielczy w Szczytnie jest pierwszym bankowym partnerem platformy. Ninja Lender jest zarejestrowanym w KNF pośrednikiem finansowym, który na podstawie zawartej umowy o współpracy zarówno dostarcza potencjalnych klientów, jak też umożliwia uzyskanie finansowania u jednego z uczestników platformy dla tych, którzy nie spełnili kryteriów finansowania w danym banku lub firmie pożyczkowej. Oczywiście wszystko dzieje się po uprzednim, formalnym wyrażeniu zgody Klienta na przekazanie informacji do pozostałych uczestników platformy.

– Zbudowaliśmy tę platformę, aby pomóc bankom i firmom pożyczkowym poszerzyć ofertę dla swoich Klientów, a jednocześnie zmniejszyć poziom wykluczenia finansowego poprzez dopasowanie odrzuconych kredytobiorców lub pożyczkobiorców do innych dostawców finansowania – tak podpisanie umowy podsumował Iaroslav Dubov, Prezes Zarządu Ninja Lender.