TurnKey Lender pozyskuje 10 milionów dolarów od polskiego OTB Ventures

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

TurnKey Lender pozyskuje 10 milionów dolarów od polskiego OTB Ventures

Udostępnij:

Działający w ponad 50 krajach fintech TurnKey Lender zamyka rundę finansowania, w której pozyskuje 10 mln dolarów. Rundę poprowadził polski fundusz venture capital OTB Ventures.

Założona w 2014 r. firma TurnKey Lender oferuje kompleksową platformę SaaS, która automatyzuje każdą część procesu udzielania pożyczek. Spółka z biurami w Austin (TX), Singapurze, Londynie, Kuala Lumpur i Warszawie obsługuje 180 klientów na całym świcie i 50 milionów użytkowników końcowych w ponad 50 krajach.

Pozyskane fundusze umożliwią spółce wykorzystanie obecnych trendów makroekonomicznych w zakresie rosnącej adopcji systemów automatyzacji procesów pożyczkowych w Ameryce Północnej, Europie i Azji Południowo-Wschodniej.

– Jako OTB Venture, jesteśmy dumni, że możemy prowadzić tę rundę finansowania dla TurnKey Lender. Pozostając na pierwszej linii frontu, miałem przyjemność obserwować imponujący rozwój spółki oraz rosnącą listę międzynarodowych klientów, których zespół TurnKey Lender był w stanie pozyskać w dynamicznie rozwijającym się i wysoce konkurencyjnym środowisku – mówi Adam Niewiński, współzałożyciel i partner zarządzający OTB Ventures.

Zmiany zespołowe w TurnKey Lender

Wraz z zamkniętą rundą finansowania TurnKey Lender ma również przyjemność ogłosić powołanie Christiana Moralesa na prezesa zarządu spółki. Christian wnosi ponad 40-letnie doświadczenie w wiodących globalnych firmach technologicznych i będzie odgrywał kluczową rolę w budowaniu globalnej pozycji spółki i kontynuacji imponujących wzrostów przychodów, budowaniu zatrudnienia, partnerstw strategicznych oraz relacji z klientami.

– Cieszymy się, że Christian dołącza do naszego zespołu. Jestem przekonany, że jego wizja i doświadczenie na rynku pomogą naszej firmie jeszcze przyspieszyć na drodze do stania się wiodącą globalną firmą świadczącą usługi finansowe – mówi Dmitry Voronenko, CEO i współzałożyciel TurnKey Lender.

OTB Ventures zainwestował w Soter Analytics

Inwestycja w TurnKey Lender nie jest jedyną, jaką w ostanim czasie poczynił OTB Ventures. W kwietniu fundusz pochwalił się wsparciem finansowym, jakiego udzielił Soter Analytics. W efekcie Soter Analytics pozyskało 12 mln dolarów, aby zapobiegać wypadkom w miejscu pracy dzięki sztucznej inteligencji i technologii ubieralnej.