Wkrótce premiera OnePlus 8T. Co już wiemy na temat tego smartfona?

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Wkrótce premiera OnePlus 8T. Co już wiemy na temat tego smartfona?

Udostępnij:

Wiele osób czeka na premierę modelu, który ma być ulepszoną wersją flagowca OnePlus 8. Producent na razie potwierdza informacje o wyświetlaczu, super-szybkim ładowaniu i nowym obiektywie.

Ta jesień zaskakuje nas wieloma ciekawymi premierami smartfonów. Po Xiaomi Mi 10T , nowych LG z serii K, a także realme X50, przyszedł czas na nową propozycję od OnePlus. Zanim jednak odbędzie się oficjalna premiera nowego OnePlus 8T (będzie to 14 października tego roku) możemy się przyjrzeć temu modelowi na podstawie informacji, które już krążą po sieci.

OnePlus 8T ma się przede wszystkim wyróżniać obsługą sieci 5G, co staje się dzisiaj standardem w świecie technologii. Jednak to nie jedyna cecha, która powinna nas zainteresować nas w przypadku tego modelu.

OnePlus 8T będzie miał te same wymiary i obudowę, co wcześniejszy model OnePlus 8, ale być może pojawi się w nowych wariantach kolorystycznych. Pewne jest jednak to, że zostanie wyposażony w system operacyjny OxygenOS 11 (oparty na Androidzie 11) i nowy wyświetlacz. Sam producent bowiem  potwierdził, że smartfon dostanie AMOLED 120 Hz, który znamy z droższego modelu OnePlusa 8 Pro. Nie wiadomo jednak, jaką będzie miał rozdzielczość (przypuszcza się, że będzie to jakość Full HD+).

Kolejna potwierdzona informacja to super-szybkie ładowanie 65W, które będzie możliwe dzięki dołączanej do smartfona mocnej ładowarki (dwukrotnie mocniejsza niż ta dedykowana dla OnePlusem 8 Pro).

Fanów selfie powinien ucieszyć również nowy obiektyw w OnePlusa 8T. Mowa o szerokokątnym aparacie przednim, który pozwoli robić zdjęcia bez używania selfie sticka. Poza tym będziemy mieć do dyspozycji cztery inne obiektywy na wysepce znajdującej się na tylnej obudowie.

Nie jest jeszcze pewna kwestia procesora – specjaliści przewidują, że OnePlus 8T będzie wyposażony już w Snapdragon 865+, który zauważalnie poprawi wydajność tego sprzętu. Pojawiły się już jednak wieści o tym, że mimo tej możliwej zmiany, pamięć RAM pozostanie ta sama co w OnePlus 9 – oznacza to wybór między 8 a 12 GB oraz 128 lub 256 GB ilości miejsca na dane.

Mimo tego, że nie mamy jeszcze pełnej wiedzy o specyfikacji tego modelu, już możemy przypuszczać, że będzie to ciekawa propozycja, która może się sprawdzić zarówno jako sprzęt dla biznesu, jak i prywatny smartfon.