OTB Ventures i Molten Ventures inwestują w SettleMint. Startup pozyskał 16 mln euro

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

SettleMint

Udostępnij:

OTB Ventures i Molten Ventures inwestują w belgijską platformę do tworzenia aplikacji w blockchainie. Mowa o SettleMint, który pozyskał 16 milionów euro. Nie jest to pierwsza inwestycja polskiego funduszu w zagraniczne startupy.

Belgijski startup SettleMint rozwija platformę umożliwiającą przedsiębiorstwom (głównie z sektora finansowego i publicznego) budowanie i wdrażanie aplikacji opartych na technologii blockchain. Spółka właśnie zamknęła rundę finansowania w wysokości 16 mln euro, której przewodziły dwa fundusze venture capital. Pierwszy z nich to Molten Ventures z Wielkiej Brytanii, a drugi to OTB Ventures z Polski.

SettleMint rusza z ekspansją

Przy okazji tej inwestycji Marcin Hejka, general partner i co-founder w OTB Ventures, powiedział, że technologia blockchain otwiera szereg możliwości przed przedsiębiorcami. Między innymi umożliwia łatwiejsze skalowanie biznesu, a także zwiększa jego bezpieczeństwo i wydajność. Z drugiej strony wdrażanie blockchaina w korporacjach nie jest proste – stąd inwestycja w SettleMint, którego zespół ma mieć kompetencje i zasoby, aby przeprowadzać takie wdrożenia w skuteczny sposób.

Z kolei przedstawiciele startupu zwrócili uwagę, na co przeznaczą środki z zamkniętej rundy finansowania. Cele mają trzy. Pierwszym z nich jest ekspansja w Europie, na Bliskim Wschodzie, a także w Indiach i Japonii. Drugim zatrudnienie nowych 60 osób w zespole. A trzecim rozwój produktowy.

OTB Ventures i TurnKey Lender

Inwestycja w SettleMint to już kolejna transakcja, w której OTB Ventures uczestniczy w tym roku, i kolejna w startup spoza Polski. Przypomnijmy, że pod koniec lipca fundusz VC razem z innymi funduszami zainwestował w TurnKey Lender 10 milionów dolarów. TurnKey Lender to platforma SaaSowa z segmentu fintech, która automatyzuje proces udzielania pożyczek.

Adam Niewiński, współzałożyciel i partner zarządzający OTB Ventures, powiedział wtedy, że miał „przyjemność obserwować imponujący rozwój spółki oraz rosnącą listę międzynarodowych klientów, których zespół TurnKey Lender był w stanie pozyskać w dynamicznie rozwijającym się i wysoce konkurencyjnym środowisku”. TurnKey Lender obsługuje 180 klientów na całym świecie i 50 milionów użytkowników w ponad 50 krajach.