Pacific zgarnia 2,4 mln złotych. Stworzy aplikację do płacenia za zakupy online

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Pacific zgarnia 2,4 mln złotych. Stworzy aplikację do płacenia za zakupy online

Udostępnij:

Pacific to fintech z Poznania, tworzący rozwiązanie płatnicze dla branży e-commerce i mediów społecznościowych. W obecnej rundzie w startup zainwestował fundusz inwestycyjny Aligo Venture Capital oraz Tomasz Gołębiewski twórca marki Semilac. Kapitał uzyskany w rundzie inwestycyjnej przeznaczony zostanie na rozwój produktu i integrację z kluczowymi partnerami, dzięki czemu już w pierwszej połowie przyszłego roku na rynku pojawi się nowa aplikacja umożliwiająca płacenie za zakupy online w nowej, niespopularyzowanej dotychczas na polskim rynku formie.

Mowa o kodach QR, będących uniwersalnym nośnikiem, łatwym do zaimplementowania w publikacjach w każdym medium społecznościowym, sklepie internetowym i materiałach promocyjnych. To rozwiązanie, inspirowane modelem rozliczeniowym dominującym w krajach azjatyckich, zostało dodatkowo usprawnione dzięki bezpośredniemu powiązaniu kodu QR z produktem oferowanym przez sprzedawcę. Obok nowatorskiego rozwiązania w postaci QR kodu powiązanego z produktem, Pacific zaoferuje również standardowe opcje płatnicze, natychmiastowe przelewy oraz płatności kartami. Kartę płatniczą Pacific MasterCard będzie można otrzymać po zamówieniu jej w aplikacji.

Nowy rodzaj płatności w internecie to jednak nie wszystko, co zaoferuje poznański fintech. Kolejną nowością na polskim rynku będzie połączenie funkcji płatniczych z platformą typu marketplace, która w aplikacji Pacific przyjmie formę zakładki „Odkrywaj”, prezentując użytkownikom produkty sklepów online zintegrowanych z Pacific. Sprzedaż odbywać się będzie kompleksowo na jednej platformie a informacje o sprzedanych produktach dzięki integracji trafiać będą bezpośrednio do platform sklepowych merchantów.

Wszystkie te funkcje dodatkowo urozmaica forma wysyłania pieniędzy między znajomymi w aplikacji. Pacific ubrał przelewy w formę komunikatora, co dzięki wbudowanej funkcji portfela ułatwi prowadzenie rozliczeń ze znajomymi, dostęp do historii transakcji oraz komunikację między stronami transakcji.

W działalność startupu zaangażowany jest Mateusz Klemczak, założyciel i prezes Pacific, wraz ze swoim zespołem, wspieranym m. in.: przez Janusza Diemko, byłego prezesa First Data i Polskich ePłatności. Za stronę technologiczną odpowiada zespół programistów zarządzanych przez Piotra Szymańskiego, jednego z głównych programistów grupy Allegro w latach 2006 – 2014 oraz w latach 2017-2020 Azimo, brytyjskiego giganta rynku finansowego. W startup zaangażowani są również m.in. Mateusz Gajaszek, Bartosz Zapiór, Krystian Gajaszek oraz Jakub Obiegły którzy wspierają startup doświadczeniem z takich branż jak fintech, banking oraz legal.