PayU sprzedane za 610 mln dolarów

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

PayU sprzedane za 610 mln dolarów

Udostępnij:

PayU sprzedało izraelskiemu fintechowi Rapyd swoją platformę do obsługi płatności internetowych Global Payments Organisation (GPO).

Rapyd, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zajmuje się cyfrowym przetwarzaniem płatności. Przejęcie jest strategicznym posunięciem, które kontynuuje globalną ekspansję firmy na rynkach wschodzących w Europie Środkowo-Wschodniej i Ameryce Łacińskiej. W połączeniu z PayU GPO, Rapyd będzie:

  • przeprowadzać transakcje w ponad 100 krajach 
  • mieć ponad 250 000 klientów handlowych na całym świecie
  • rozbudowywać Globalną Sieć Płatności Rapyd do ponad 1200 metod płatności obsługiwana przez 18 centrów rozliczeniowych
  • dostępna w 41 krajach licencjonowanych lub regulowanych
  • mieć w portfolio klientów korporacyjnych Tier 1, Adidas, Google, Ikea, Meta, Netflix, Rappi i Uber.

Komentując przejęcie, dyrektor generalny i współzałożyciel Rapyd, Arik Shtilman, stwierdził: – Misją Rapyd jest odważne budowanie, a nasza globalna ekspansja trwa nieprzerwanie z prawie 100% roczną stopą wzrostu w 2023 roku. Nasza strategia koncentrująca się zarówno na wzroście organicznym, jak i przejęciach, w wyjątkowy sposób pozycjonuje Rapyd jako jedną z największych zintegrowanych globalnych firm fintech na świecie, wyraźnie realizując naszą wizję pojedynczej, zintegrowanej platformy Fintech-as-a-Service. 

Shtilman dodał także: – Synergie z PayU GPO obejmują bogatszy zakres technologii, rozszerzone licencje geograficzne i szerszy zasięg rynkowy dla naszych połączonych portfeli akceptantów. Pomagamy firmom na całym świecie uwolnić globalny handel i jesteśmy bardzo podekscytowani, że zespół PayU GPO dołączy do nas w tej podróży.

Laurent le Moal, dyrektor generalny PayU, stwierdził: – Działalność płatnicza PayU GPO była integralną częścią sukcesu PayU i niezwykle ważna była dla nas współpraca z wizjonerską firmą, taką jak Rapyd, która może naprawdę rozszerzyć nasze rozwiązania i sprostać zmieniającym się potrzebom dynamicznego krajobrazu fintech na całym świecie. Nasz zespół z niecierpliwością czeka na dołączenie do Rapyd, aby zbudować najlepszą globalną platformę płatności.

Coraz większa potrzeba wdrażania rozwiązań płatniczych

Ponieważ możliwości globalnego handlu wciąż rosną, firmy i twórcy oprogramowania poszukują kompleksowych rozwiązań płatniczych, które można wbudować w dowolną aplikację lub proces biznesowy w celu przyjmowania, odbierania i przenoszenia pieniędzy na całym świecie. Potrzeba obsługi szerokiej gamy przypadków użycia, od przyjmowania płatności przy użyciu preferowanych lokalnie metod po wypłaty dla firm i osób fizycznych za granicą oraz wydawanie kart i kredytów, stale rośnie. Firmy mogą zastąpić wiele rachunków bankowych, procesorów i lokalnych dostawców płatności tylko jedną relacją Rapyd.

Rapyd rozszerza zasięg

Przejęcie PayU GPO rozszerza globalny zasięg Rapyd, wzmacniając jego pozycję na kluczowych rynkach wertykalnych, w tym eCommerce, logistyce i transporcie. Zmniejsza również złożoność tworzenia i uruchamiania nowych aplikacji dzięki najbardziej kompleksowej technologii płatności transgranicznych i handlu dostępnej dla firm na całym świecie.

Zakończenie transakcji jest uzależnione od uzyskania zgód organów regulacyjnych w różnych krajach.

O PayU

PayU to firma z branży płatności i fintech należąca do Prosus, globalnej grupy konsumenckiej i jednego z największych inwestorów technologicznych na świecie. Przez ostatnie 20 lat PayU było dostawcą usług płatności online, działającym na ponad 50 szybko rozwijających się rynkach, zajmującym się tworzeniem najnowocześniejszych usług finansowych dostosowanych do potrzeb ponad 450 000 sprzedawców i milionów konsumentów. PayU jest jednym z największych inwestorów w obszarze fintech, z inwestycjami o łącznej wartości ponad 1 miliarda dolarów.

 

Alior Bank dołącza do ekosystemu FinTech Poland. BNP Paribas, PKO Bank Polski i PayU również na pokładzie

Pyszne.pl udostępnia płatności odroczone Twisto | PayU Płacę później