Pierwszy międzynarodowy HR Tech Meetup odbył się w Warszawie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

hrtech meetup

Udostępnij:

23 marca w Brain Embassy odbyło się pierwsze w Europie międzynarodowe spotkanie twórców startupów z branży HR Tech z Polski i Belgii. Była to okazja do spotkania się z jednej strony founderów startupów, które na co dzień albo konkurują ze sobą, albo też funkcjonują obok siebie nie wiedząc, że mogłyby współpracować. W wydarzeniu wzięli też udział przedstawiciele biznesu, zarówno managerowie działów HR w korporacjach, jak i firm rekrutacyjnych.

Pomysłodawcą wydarzenia był Ben Greeven, pochodzący z Belgii przedsiębiorca i inwestor z branży HR. W Polsce jest zaangażowany w katowicką w firmę Eazy dostarczającą narzędzia do oceny kandydatów wspierające rekrutacje pracowników. Od 2016 buduje on społeczność przedsiębiorców w branży HR Tech w Belgii.

– W Belgii jest nawet 300 startupów HR-techowych. Udało nam się połączyć założycieli kilku z nich i stworzyć podwaliny ekosystemu HR Tech. Chociaż Polska jest znacznie większym rynkiem od Belgii, jest w niej podobna liczba spółek z tej branży. Ale uderzający jest brak jakiejkolwiek współpracy strukturalnej między nimi. Startupy HR Tech w Polsce istnieją obok siebie, ale praktycznie się nie zauważają” – mówi Ben Greeven – Stąd wziął się pomysł na wydarzenie branżowe, na którym founderzy mogliby zacząć się ze sobą komunikować. Dodatkową korzyścią było zaproszenie firm z Belgii, co może zaowocować wymianą doświadczeń, oraz potencjalnie współpracą między firmami z obu państw.

CodeAlly

Na zdjęciu: Adam Żaczek, Mateusz Olek (founderzy CodeAlly) z Benem Greevenem

W wydarzeniu wzięło udział około 100 osób, zarówno founderów, jak i przedstawicieli biznesu. Wśród uczestników znaleźli się founderzy znanych i działających od lat polskich firm HR-techowych, takich jak Inhire, HRlink, Giglike i Symmetrical, jak również młodszych i dopiero dobijających się do pierwszych klientów spółek.

Najciekawszy temat: przyszłość rekrutacji

Wydarzenie miało wyjątkową formułę. W pierwszej części dnia uczestniczyli w nim tylko przedstawiciele spółek HR-techowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych konferencji branżowych, wydarzenie nie opierało się na prezentacjach, tylko na otwartych dyskusjach, w których każdy uczestnik mógł w dowolnym momencie zabrać głos. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat przyszłości rekrutacji i wykorzystania w niej sztucznej inteligencji.

Popołudnie rozpoczęło się od konkursu, w którym founderzy 9 startupów prezentowali swoje rozwiązania. Zwycięzcami zostali CodeAlly, który otrzymał nagrodę jury, oraz Culturama, która otrzymała nagrodę publiczności. W jury konkursu zasiadała między innymi Magdalena Trąba, Investment Manager w Pracuj Ventures.

W części popołudniowej do uczestników dołączyli przedstawiciele biznesu, zarówno firm rekrutacyjnych, jak i managerowie działów HR w korporacjach. Ta część została nazwana „sesją parlamentu brytyjskiego”. Przedstawiciele HR-techów oraz biznesu usiedli naprzeciw siebie i dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współpracy obu rodzajów firm.

Organizatorami wydarzenia były wspomniana już firma Eazy oraz Xllr8hr, belgijska firma doradcza wspierająca branżę HR Tech. Wśród partnerów znalazły się firma SD Worx i Wolves Summit, a także Belgijska Izba Handlowa.

HR Tech Meetup będzie kontynuowany

Marcin Maculewicz, współorganizator i founder Recruiter2.0 dodaje: To była dobra okazja szczególnie dla młodych founderów, którzy dopiero wchodzą na rynek ze swoimi produktami, aby z jednej strony spotkali przedstawicieli biznesu i nawiązali kontakty z potencjalnymi klientami. Z drugiej strony aby poznali trochę bardziej doświadczonych kolegów z branży. A także, aby nawiązali pierwsze kontakty zagraniczne. Zbliżenie do siebie founderów z tej branży było jednym z głównych celów tego wydarzenia.

– Wierzymy, że HR Tech Meetup będzie wydarzeniem cyklicznym, które pomoże stworzyć w Polsce prawdziwy ekosystem branży HR Tech, tak jak zrobiliśmy to wcześniej w Belgii – dodaje Ben Greeven.

 

Mamstartup.pl był patronem medialnym wydarzenia.

 

Wojciech Ozimek: Klasyczny ranking zdemotywuje Twoich pracowników

W 2023 pracodawcy planują rekrutację i podwyżki wśród specjalistów i menedżerów

Jak wyskalować swój zespół, nie posiadając działu rekrutacji? Kilka praktycznych wskazówek