Wojciech Ozimek: Klasyczny ranking zdemotywuje Twoich pracowników (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Wojciech Ozimek: Klasyczny ranking zdemotywuje Twoich pracowników (podcast)

Udostępnij:

Jak zadbać o efektywność pracowników? Czy ich praca powinna być oparta na współpracy, czy rywalizacji? I dlaczego klasyczne rankingi wcale nie działają tak dobrze? Rozmawiamy z Wojciechem Ozimkiem – founderem scaleupu One2Tribe.

One2Tribe to scaleup, który początkowo zajmował się zupełnie innym sektorem. Spółka ta zajmowała się gamingiem – na początku tworząc gry SMS-owe, a później też przeglądarkowe i na social media. One2Tribe stworzyło m.in. Wiedźmina na przeglądarki. W pewnym momencie spółka doszła do ściany i postanowiła dokonać piwotu. One2Tribe przerodziło się w HRtechową platformę, wykorzystującą sztuczną inteligencję.

– Rynek gier social w pewnym momencie zaczął się zwijać, tj. platformy typu Facebook zaczęły go przejmować. Mieliśmy wybór – albo walczyć będąc stosunkowo małą firmą, albo znaleźć coś innego. Piwot chwilę nam zajął, ale w pewnym momencie okazało się, że zbieramy bardzo dużo informacji o zachowaniach ludzi. Pojawił się w końcu wątek gamyfikacji, która jak się okazało – bardzo dobrze działa w organizacjach – mówi Wojciech Ozimek, founder One2Tribe.

Z Wojciechem rozmawiamy o piwocie, rynku HRtechowym, sztucznej inteligencji i wykorzystaniu gamyfikacji oraz teorii gier do podniesienia efektywności pracowników. Sprawdź najnowszy odcinek MamStartup Podcast.

Posłuchaj również: