Piotr Nowosielski: Aula Polska była najlepszą organizacją dla startupów – wskrzeszamy ją (podcast)

Dodane:

Damian Jemioło, redaktor MamStartup.pl Damian Jemioło

Piotr Nowosielski: Aula Polska była najlepszą organizacją dla startupów – wskrzeszamy ją (podcast)

Udostępnij:

Piotr Nowosielski to CEO Just Join IT i Rocket Jobs – dwóch branżowych serwisów z ogłoszeniami o pracę. Piotr niedawno przejął od Artura Kurasińskiego Aulę Polska i chce reaktywować cykliczne spotkania founderów. Aula Polska ma stać się miejscem, dzięki któremu wyrastać będą nowe unicorny.

W 2017 r. Piotr Nowosielski założył swój startup – Just Join IT, czyli portal z ogłoszeniami o pracę. Za techniczną stronę serwisu odpowiada Tomasz Gański, pełniący obecnie funkcję CTO. Choć początkowo nie był zbyt optymistycznie nastawiony do pomysłu Piotra, to dziś Just Join IT jest największym portalem z branżowymi ogłoszeniami w Polsce. Odwiedza go miesięcznie ok. 300 tys. UU.

Rok później Piotr uruchomił serwis Rocket Jobs, który powstał z zapytań klientów. Okazało się, że wraz z rozwojem rynku IT, rośnie też zapotrzebowanie na marketerów czy PR-owców, którzy zajmą się promocją produktów cyfrowych. Rocket Jobs odwiedza ok. 100 tys. UU miesięcznie i obecnie rozwijany jest pod okiem Łukasza Żuka.

Piotr wraz ze swoimi startupami brał udział w wydarzeniach organizowanych przez Aulę Polska, a kiedyś – prowadząc jeszcze Startup Cribs – przeprowadzał wywiady z Arturem Kurasińskim. Wtedy nawet jeszcze nie marzył, że będzie kiedyś twarzą tej organizacji. Ten dzień jednak nadszedł – Artur Kurasiński przekazał Aulę Polska pod pieczę Piotra, który postanowił ją reaktywować.

– Chcę, żebyśmy mogli powiedzieć, że Aula wychowała nowe pokolenie naprawdę fajnych ludzi, którzy budują ciekawe rzeczy i dużo się tutaj nauczyli. Pojechałem do Stanów, żeby nawiązać relacje z interesującymi founderami i wiem, że będę mieć szanse ściągnąć ich do Polski. To byłoby dobre, bo ten transfer wiedzy jest czymś bardzo ważnym. Tego jest mało w Polsce i być może dlatego jest u nas tak mało unicornów – mówi Piotr Nowosielski.

W najnowszym odcinku MamStartup Podcast Piotr opowiada o tym, jak powstało Just Join IT, czym było Startup Cribs, dlaczego dwukrotnie musiał wracać z Warszawy do Trójmiasta na tarczy i jaką przyszłość widzi przed Aulą Polska.

Posłuchaj również: