PKN Orlen uruchomi korporacyjny akcelerator. Już jutro poznamy szczegóły

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

PKN Orlen uruchomi korporacyjny akcelerator. Już jutro poznamy szczegóły

Udostępnij:

PKN Orlen od dłuższego czasu aktywnie angażuje się we współpracę ze startupami. Uczestniczył między innymi w takich programach akceleracji jak Pilot Maker Elektro ScaleUp i Space3ac Scale Up II. Teraz idzie o krok dalej – uruchamia własny akcelerator.

Na razie nie znamy szczegółów akceleratora, który ma powstać w ramach koncernu naftowego z Płocka. Wiemy tyle, że szczegółami odnośnie akceleratora PKN Orlen podzieli się z nami jutro. Wówczas wrócimy do Was z kompletem informacji.

Plan powstania akceleratora

PKN Orlen od dłuższego czasu nosił się z zamiarem uruchomienia własnego akceleratora. W lutym tego roku poinformował, że poszukuje „partnera do stworzenia korporacyjnego akceleratora”.

– Dotychczasowe doświadczenia związane z realizacją programów akceleracyjnych pokazały, że współpraca ze startupami przynosi koncernowi wymierne korzyści w postaci szybkiego wdrażania innowacyjnych rozwiązań technologicznych w różnych obszarach działalności – powiedzieli przy tej okazji przedstawiciele koncernu.

PKN Orlen i startupy

Do tej pory PKN ORLEN brał udział w dwóch programach akceleracyjnych: Pilot Maker Elektro ScaleUp oraz Space3ac ScaleUp II. Celem pierwszego było połączenie potencjału startupów z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami PKN ORLEN w obszarze elektromobilności. Natomiast w ramach programu Space3ac ScaleUp II PKN ORLEN zrealizował wspólnie ze startupami 8 wdrożeń technologicznych z obszaru: sprzedaży detalicznej, produkcji, bezpieczeństwa, logistyki i HR.

W efekcie współpracy z akceleratorami PKN ORLEN: od 2018 zweryfikował prawie 1000 zgłoszeń, wdrożył pilotażowo 10 rozwiązań opracowanych wspólnie ze startupami spotkał się z prawie 300 pomysłodawcami i powołał 10 wewnętrznych multiobszarowych zespołów projektowych.

Więcej o współpracy PKN Orlen ze startupami znajdziesz tutaj.