PKO BP: Liczba rozmów klientów z voicebotami AI przekroczyła 40 mln

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PKO BP: Liczba rozmów klientów z voicebotami AI przekroczyła 40 mln

Udostępnij:

Z bankowymi voicebotami 9,5 mln klientów PKO Banku Polskiego rozmawiało już ponad 40 mln razy, podał bank. Wszystkie te rozmowy, na bankowych infoliniach i z Asystentem głosowym IKO, trwały 575 tys. godzin.

17 botów konwersacyjnych, działających obecnie w PKO BP, wspiera obsługę klientów i odciąża pracowników od wykonywania powtarzalnych zadań. Są też one jednym z istotnych elementów transformacji cyfrowej banku. Jak podają przedstawiciele banku, voiceboty wykorzystują sztuczną inteligencję m.in. do obsługi klientów na infolinii, przypominania o spłacie zaległości, prowadzenia ankiet, badania skłonności do zakupu produktu oraz ochrony finansów klientów.

– Z ogromną satysfakcją obserwujemy szybki wzrost liczby rozmów naszych botów z klientami. Chcemy, aby klienci byli zadowoleni z tego sposobu kontaktu z bankiem, dlatego stale rozwijamy boty i uczymy je nowych rzeczy. Mamy ambitne plany i widzimy wielki potencjał dalszego rozwoju, a 40 mln przeprowadzonych rozmów jest najlepszym dowodem naszego zaangażowania i świetną motywacją, aby dalej działać” – skomentował dyrektor Biura Rozwoju Sztucznej Inteligencji w PKO BP Dawid Kin.

W czym może pomóc voicebot?

Klienci PKO BP najczęściej kontaktują się z botem, który zajmuje się kierowaniem połączeń przychodzących na infolinię – zastępuje on interaktywne menu głosowe. Voicebot rozmawia na ponad 150 różnych tematów, a rozumie ich 280 i przeprowadził już łącznie 17 mln rozmów. Co miesiąc prowadzi ponad 450 tys. konwersacji.

Z Asystenta głosowego w aplikacji IKO skorzystało już 3,2 mln użytkowników. Od momentu uruchomienia usługi przeprowadził 11 mln rozmów, obecnie jest to 1,4 mln dialogów miesięcznie. Na początku rozumiał ponad 70, a obecnie 330 tematów rozmów prowadzonych językiem naturalnym.

Z pomocą asystenta można m.in. zrobić przelew zwykły do odbiorcy zdefiniowanego lub na numer konta, zrobić przelew na telefon, sprawdzić stan konta, przeszukać historię konta, doładować telefon, zapłacić BLIK-iem, spłacić kartę kredytową lub zmienić limity transakcyjne na karcie. Asystent głosowy IKO umożliwia m.in. skorzystanie z narzędzi służących do analizy i zarządzania finansami osobistymi. Te funkcje dają klientom możliwość przeglądu wydatków oraz podsumowania oszczędności.

Źródło: ISBnews

Czytaj także: