Plenti nawiązuje współpracę z Packhelp. Startup wykorzysta pudełka wielokrotnego użytku

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Wojtek Sadowski, CEO Packhelp i Wojtek Rokosz, CEO Plenti

Udostępnij:

Polski startup Plenti, który oferuje dostęp do najnowszej elektroniki na żądanie, wprowadził pudełka wielokrotnego użytku, opracowane wspólnie z Packhelp. Nowe opakowanie może obsłużyć kilka zamówień, a po zużyciu podlega w pełni recyklingowi.

– W Plenti staramy się optymalizować każdy etap naszego procesu. Jednym z najbardziej istotnych elementów cyrkularnej obsługi zamówień są dostawy i zwroty. Pudełka wielokrotnego użytku pozwalają nam zmniejszyć wykorzystanie opakowań. To oszczędność i dla nas i dla środowiska. Chcemy, by w niedalekiej przyszłości wszystkie opakowania wykorzystywane w Plenti były zwrotne i wielorazowe. To rozwiązanie przyszłościowe i mamy nadzieję, że będzie inspiracją dla innych firm oferujących usługi wynajmu i subskrypcji – mówi Wojtek Rokosz, współzałożyciel i CEO Plenti.

Plenti rozpoczyna współpracę z Packhelp

Plenti połączył siły z Packhelp, największym w Europie marketplace dla spersonalizowanych opakowań, by wspólnie zaprojektować pudełka wielokrotnego użytku. Wytrzymała konstrukcja z polipropylenu obsłuży wiele zamówień, a sam materiał może zostać przetworzony aż osiem razy. Nowe pudełka zostały zaprojektowane tak, by klient intuicyjnie wiedział, że jest to integralna część opakowania sprzętu, w którym należy go zwrócić. Pudełka wielokrotnego użytku są na start dostępne w dwóch najpopularniejszych rozmiarach.

– W Packhelp traktujemy zobowiązanie do ochrony środowiska bardzo poważnie i cieszymy się, że możemy wspierać Plenti w dążeniu do zmniejszenia wpływu ich działalności na środowisko. Mamy nadzieję, że w ślad za nimi podąży wkrótce więcej firm – mówi Wojtek Sadowski, współzałożyciel i CEO Packhelp, który w tym roku pozyskał 190 mln zł.

Przeczytaj również 👉 Jak zarządzać startupem, który rośnie? 3 wskazówki od Packhelp

Początki Plenti i runda finansowania

Plenti założyli w roku 2018 Wojciech Rokosz (CEO), Karol Klimas (COO) i Wojciech Wójtowicz (CFO). Plenti działa od końca 2018 roku. Początkowo usługa działała tylko w Warszawie, a dziś działa w całej Polsce, wypożyczając urządzenia klientom indywidualnym oraz przedsiębiorcom, a z usług wynajmu krótko- i średnioterminowego skorzystało już kilkadziesiąt tysięcy użytkowników.

W roku 2021 Plenti pozyskało na swój dalszy rozwój blisko 6 mln zł w rundzie seed, której przewodził wrocławski fundusz RST Ventures for Earth. Udział w tej rundzie wzięli też aniołowie biznesu – w tym m.in. założyciele Allegro, Arjan Bakker i Grzegorz Brochocki. Dziś w Plenti pracuje około 40 osób, a spółka planuje zatrudnić w kolejnych miesiącach m.in. kolejnych deweloperów platformy.