Poczta Polska wybrała 11 startupów, które wezmą udział w programie akceleracyjnym. Czeka je trzy miesiące pracy

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Na początku lutego Poczta Polska poinformował o uruchomieniu programu akceleracyjego i planie wsparcia startupów na łączną kwotę 6 milionów złotych. Właśnie udostępniła listę 11 projektów, które wezmą udział w drugiej rundzie akceleracji.

fot. materiały prasowe

Wybrane projekty

Poczta Polska tłumaczy, że wybierając startupy do drugiej edycji programu „GammaRebels powered by Poczta Polska” kładła nacisk głównie na elektromobilności i usługi dla e-commerce. Opisała pokrótce czym zajmują się startupy wybrane w tej rundzie:

  1. Liveact.me – platforma do realizacji interaktywnych transmisji live do social mediów lub bezpośrednio na strony www i aplikacje mobilne do wykorzystania w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.
  2. Drivecloud – rozwiązania oparte o chmurę DriveCloud pozwalają na zmniejszenie kosztów transportu nawet o 20% poprzez optymalizację procesów logistycznych.
  3. United Robots – robot poruszający się autonomicznie w środowisku produkcyjnym oraz w przestrzeniach publicznych.
  4. Jeden Ślad – elektryczny trójkołowy pojazd wyposażony w wymienne pakiety baterii, przystosowany do transportu i dostaw przesyłek (paczek, listów i przekazów pieniężnych).
  5. Bohr Technology – platforma umożliwiająca rozwiązanie na komputerze kwantowym problemów optymalizacji kombinatorycznej w takich obszarach jak logistyka, dostawy, energetyka, połączenia lotnicze, czy procesy pracy.
  6. Praca bez Barier – aktywizacja zawodowa i komunikacja niesłyszących w oparciu o system rekrutacji i podnoszenia kompetencji.
  7. Anzonia – narzędzie przeznaczone na platformy mobilne będące pomostem między komunikatami marketingowymi a usługami mobilnymi. 
  8. Invipay – usługa dla firm eliminująca problem zatorów płatniczych.
  9. Play Holding – innowacyjny, lekki i atrakcyjny cenowo elektryczny samochód dostawczy, oparty na konstrukcji kompozytowej.
  10. Veritas – portal społecznościowo-biznesowy adresowany do osób o zbliżonych, tradycyjnych wartościach z elementami marketplace, pozwalający na wymianę kontaktów, usług i produktów.
  11. Ulan – platforma wspierająca sprzedaż i promocję firm w Internecie wraz z integracją z portalami sprzedażowymi.

Trzy miesiące akceleracji

– Cieszymy się, że znowu do naszego programu trafiły tak ciekawe i różnorodne firmy. Zbudowana wspólnie z naszymi partnerami koncepcja współpracy startupów i dużych przedsiębiorstw przynosi naprawdę zdumiewające efekty – mówi Tomasz Kowalczyk, partner zarządzający HardGamma Ventures. Dodaje, że już w pierwszej rundzie akceleracji udało się organizatorom osiągnąć cele programu i że pierwsi uczestnicy już za chwilę wystartują ze swoimi produktami lub usługami. Podczas tej tury ma być podobnie.

Wybrane startupy czeka teraz trzy miesiące warsztatów i spotkań z mentorami, dzięki czemu dostosują swoje rozwiązania do oczekiwań Poczty Polskiej i Banku Pocztowego. Oprócz tego będą mogli korzytsać z zasobów spółki Skarbu Państwa oraz otrzymają szansę na zbudowanie siatki kontaktów, pozyskanie partnerów biznesowych i inwestorów. Ostatecznie jednak mają wdrożyć swoje produkty we współpracy z Pocztą Polską.

Poprzednia runda

– Pierwsza tura programu okazała się sukcesem. Dzięki programowi „GammaRebeles powered by Poczta Polska” po raz pierwszy spółka zajmująca się technologią hyperloop weszła we współpracę biznesową z przedsiębiorstwem z branży logistycznej i usług pocztowych. Obecnie prowadzone są negocjacje biznesowe z wybranymi firmami dotyczące wdrożenia rozwiązań – mówi Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej.

Dodaje, że trwają również rozmowy między innymi nad implementacją kreatora do tworzenia i zamawiania opakowań na platformie eSklep Poczty Polskiej, którego wdrożenie planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Ponadto operator pocztowy planuje razem z firmą Telemedicin postawić e-gabinet telemedyczny w placówce pocztowej przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Będzie w nim można przeprowadzić zdalne konsultacje z lekarzami.

W poprzedniej rundzie Poczta Polska wybrała 9 projektów. 

Program akceleracji „GammaRebeles powered by Poczta Polska” realizowany przez Pocztę Polską i HardGamma Ventures powstał w ramach rządowego programu Scale-Up, o którym więcej informacji znajdziecie tutaj.