#PolecajkiMS cz.9

Dodane:

Maroa Maria Czekańska

#PolecajkiMS cz.9

Udostępnij:

Polecajki to przegląd raportów, publikacji, podcastów, z którymi warto się zapoznać, jeśli masz startup lub planujesz go założyć. Wszystko sprawdzone i polecane przez redakcję MS.

Trudne pierwsze 6 miesięcy dla funduszy private equity. Kiedy odbicie?

W opinii ekspertów Bain & Company, dwuletni kryzys w sektorze private equity dobiega końca, a większość funduszy spodziewa się poprawy sytuacji jeszcze w 2024 roku. Negatywny wpływ na rynek mają utrzymujące się wysokie stopy procentowe oraz niepewność geopolityczna.

Deloitte EMEA Fast 500: 37 polskich firm technologicznych w rankingu najszybciej rozwijających się spółek

Zestawienie wyróżnia najszybciej rozwijające się firmy technologiczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Spośród polskich firm najwyżej uplasował się dostawca usług płatności odroczonych PayPo.

– Ranking EMEA Fast 500 jest barometrem innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie. Zestawienie pokazuje, jak zróżnicowany i dynamiczny jest sektor technologiczny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Firmy, które znajdują się na liście, nie tylko osiągnęły imponujące wyniki finansowe, ale także przesuwają granice możliwości technologicznych w swoich branżach – mówi Michał Przybylski, dyrektor w dziale doradztwa finansowego, lider Programu Deloitte Technology Fast 50 CE w Polsce.

15 lat później po POIG 8.1. Gdzie są unijne miliardy? Analiza Wojciecha Bączyka (Grants Capital)

15 lat temu zostały uruchomione pierwsze wypłaty środków dla beneficjentów legendarnego program 8.1 POIG. Dziś ich wpływ na polskie startupy i gospodarkę analizuje Wojciech Bączyk z Grants Capital.

Raporty warte przeczytania

Podcasty/rozmowy warte słuchania

  • Nie samymi startupami człowiek żyje… W najnowszym DIGITALKS prowadząca przedstawia 10 sposobów na cyfrowy detoks – sprawdzone sposoby na to, jak możecie odpocząć od telefonów, uchronić dzieci przed uzależnieniem oraz spędzić całą rodziną czas bez elektroniki.

  • W najnowszym Greg Albrecht Podcast możesz posłuchać rozmowy z wiodącym graczem HR Tech w Europie, czyli Przemkiem Gackiem, CEO Grupy Pracuj.

  • Posłuchaj najnowszego odcinka videocastu Technologicznie, w którym Bartek Pucek i Jarosław Kuźniar zastanawiają się, czy umowa z Open AI uratuje Apple w nowym wyścigu technologicznym.

Wydarzenia

  • W ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021–2027 (FENG) przedsiębiorcy mogą ubiegać się o miejsce w programie „Ścieżka SMART”.
  • Już tylko do 23 czerwca trwa rekrutacja do VII edycji Szkoły Pionierów PFR – międzynarodowego programu edukacyjnego dla technologicznych wizjonerów. Nagrody o wartości ponad 100 tys. zł.
  • Fundacja E.ON przedłuża do końca czerwca nabór wniosków do programu grantowego. Konkurs jest skierowany do organizacji non-profit, startupów, instytucji edukacyjno-naukowych i think tanków.
  • PFR Ventures uruchamia trzeci nabór do programów FENG. Do 30 czerwca można aplikować o środki z takich programów jak PFR Starter, Biznest, Otwarte Innowacje, KOFFI lub CVC.
  • Ruszyła kolejna edycja konkursu „Startuj z Mazowsza”. Pula nagród to 90 tys. zł! Zgłoszenia można przesyłać do 15 lipca br.

Czytaj także: