#PolecajkiMS cz.8

Dodane:

Maroa Maria Czekańska

#PolecajkiMS cz.8

Udostępnij:

Polecajki to przegląd raportów, publikacji, podcastów, z którymi warto się zapoznać, jeśli masz startup lub planujesz go założyć. Wszystko sprawdzone i polecane przez redakcję MS.

Fintechy z największymi szansami na finansowanie

W obliczu globalnych wyzwań – począwszy od wysokich stóp procentowych, inflacji i konfliktów regionalnych – inwestorzy z branży fintech stali się bardziej ostrożni. Jednak nowy raport MD Finance pokazuje, że zainteresowanie firmami wysokiej jakości z solidnymi wskaźnikami jest nie tylko żywe, ale jeszcze ma się dobrze.

#WhoIsWho Tytus Cytowski: Interesują mnie bardziej założyciele startupów niż branże

W pierwszej serii #WhoIsWho przyglądamy się Tytusowi Cytowskiemu, doświadczonemu aniołowi biznesu. Jego przypadkowa inwestycja w startup, który dostał się do YCombinator, otworzyła drogę do pomagania startupom w skali globalnej. Jego portfolio liczy ponad 50 spółek na różnych etapach rozwoju. Był jednym z pierwszych aniołów ElevenLabs.

Analiza rozwoju startupów medycznych Top Disruptors in Healthcare

Koalicja AI w Zdrowiu, Polska Federacja Szpitali oraz zespół ekspertów wZdrowiu prezentują jubileuszowe, piąte wydanie Raportu Top Disruptors in Healthcare. Partnerem tegorocznej edycji Raportu jest PZU Zdrowie, a nasz serwis sprawował patronat medialny.

Startupy i cztery łapy! 5 spółek, które pomagają zwierzętom

Te startupy oferują rozwiązania, które rewolucjonizują weterynarię, ułatwiają codzienną opiekę nad czworonogami, dbają o ich zdrowie i dietę. Przedstawiamy pięć polskich startupów, które zasługują na uwagę każdego miłośnika zwierząt: Bioceltix, hiPets, PetHelp, PsiBufet oraz Supuppy.

Podcasty/rozmowy warte słuchania

  • 19. odcinek podcastu Dawida Pałki #BizŁyk to kolejna porcja eksperckich, zaskakujących i nieoczywistych komentarzy o biznesowych wydarzeniach mijającego tygodnia. Tym razem Dawid Pałka zaprosił do studia Marcina Ujejskiego (CEO w BeLeaf) oraz naszego redaktora Przemysława Zielińskiego.

  • O książce „Jak zdobyć bogactwo?” Felixa Dennisa opowiada Bartosz Majewski w swoim podcaście. Czy to najlepsza książka o bogaceniu się?

  • Posłuchaj rozmowy z Alicją Ortynecką, prezeską fundacji Wise Future University, o zdrowiu psychicznym młodzieży w Polsce i tym, jak zadbać o przyszłych liderów.

  • W nowym odcinku Technologicznie prowadzący opowiadają historię pierwszego pacjenta firmy Neuralink. Sprawdzają, w jaki sposób implant wszczepiony do mózgu może odmienić życie osób z niepełnosprawnościami.

  • W najnowszym odcinku Techstorie o Temu i Shein, Mecie i danych oraz USA i AI.

Wydarzenia

  • Tylko do 15 czerwca trwa nabór do akceleratora Bosch Startup Harbour.
  • BNP Paribas Bank Polska organizuje matchmaking startupów ESG i firm. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca w warszawskiej siedzibie banku.
  • W ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021–2027 (FENG) przedsiębiorcy mogą ubiegać się o miejsce w programie „Ścieżka SMART”.
  • Rusza rekrutacja do VII edycji Szkoły Pionierów PFR – międzynarodowego programu edukacyjnego dla technologicznych wizjonerów. Nagrody o wartości ponad 100 tys. zł. Zgłoszenia można wysyłać do 23 czerwca.
  • Fundacja E.ON przedłuża do końca czerwca nabór wniosków do programu grantowego. Konkurs jest skierowany do organizacji non-profit, startupów, instytucji edukacyjno-naukowych i think tanków.

Czytaj także: