Politechnika Warszawska jako pierwsza polska uczelnia publiczna uruchamia fundusz VC

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Politechnika Warszawska jako pierwsza polska uczelnia publiczna uruchamia fundusz VC

Udostępnij:

Głównymi celami Warsaw University of Technology Investment Factory będzie inwestowanie w spółki z sektora deep-tech tworzone przez zespoły wywodzące się z Politechniki Warszawskiej oraz innych polskich uczelni. Fundusz został powołany do życia 31 stycznia podczas uroczystości w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Fundusz Warsaw University of Technology Investment Factory (WUT IF) powstał we współpracy Politechniki Warszawskiej z zespołem ekspertów. Tym, co ma odróżniać WUT IF od reszty funduszy VC, jest zagwarantowanie dostępu do ponad 200 ekspertów technologicznych, zespołów badawczych oraz sprzętu laboratoryjnego. Sam fundusz będzie narzędziem zwiększającym efektywność komercjalizacji wyników badań naukowych.

Naukowy i biznesowy eksperyment

– Ten eksperyment, bo trzeba przyznać, że to jest eksperyment naukowy i biznesowy, na pewno będzie sukcesem – mówiła podczas uroczystości wiceminister nauki Maria Mrówczyńska. Jak podkreślała, przedsięwzięcie może być szansą na wzmocnienie współpracy nauki i biznesu i pozwoli uczelniom i pracownikom naukowym na wdrożenie innowacyjnych przedsięwzięć do sektora gospodarki.

– Cieszy mnie również, że zainteresowanie wykazują także rektorzy innych uczelni technicznych – dodała Podsekretarz Stanu w MNiSW, wyrażając nadzieję, że inicjatywa Politechniki Warszawskiej będzie inspiracją innych uczelni.

Czytaj także: