Polski Insert Stonks pozyskał od brytyjskiego funduszu ponad 2,5 mln złotych. Startup pomoże graczom zarabiać na gamingu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Zespół Insert Stonks

Udostępnij:

Insert Stonks to polski startup, który buduje infrastrukturę do monetyzacji gier wykorzystującą rozwiązania web 3.0. Spółka właśnie pozyskała w rundzie pre-seed ponad 2,5 mln zł od brytyjskiego funduszu FunFair Ventures, który wspiera i inwestuje w projekty znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju i wykorzystujące technologię blockchain.

– W nasze rozwiązanie uwierzyli już nie tylko bardzo doświadczeni międzynarodowi doradcy, tacy jak Fred Thiel czy Cole Diamond, ale też brytyjski fundusz FunFair Ventures, który inwestuje w nowatorskie i perspektywiczne rozwiązania oparte na blockchain. Dla nas blockchain to forma elastycznych internetowych płatności, które mogą być dokonywane w czasie rzeczywistym w grach – powiedział Stanisław Frelek, współzałożyciel Insert Stonks odpowiedzialny za rozwój produktu.

Nowy inwestor na pokładzie

Insert Stonks powstał w III kw. 2021 roku. Startup pracuje nad infrastrukturą do monetyzacji gier, opartą o web 3.0. Składa się ona z dwóch autorskich platform: is_engine dla deweloperów gier oraz is_games dla graczy. Korzystając z personalizowanych narzędzi udostępnionych na platformie, twórcy gier, bez potrzeby dodatkowego kodowania, mogą w łatwy i przejrzysty sposób zarabiać na grach. Natomiast gracze przyłączający się do platformy otrzymują możliwość zarabiania, grając w interesujące i angażujące gry.

W polski startup właśnie zainwestował brytyjski fundusz VC. – Zainwestowaliśmy w Insert Stonks, ponieważ wierzymy, że infrastruktura do monetyzacji gier jest przyszłościowym rozwiązaniem w świecie gamingu, naturalnym dalszym krokiem w rozwoju branży. Tego typu infrastruktury, wykorzystujące zaawansowane rozwiązania web 3.0 pojawiły się na świecie dopiero kilka lat temu, więc wciąż trwają prace nad rozwojem tego segmentu rynku – powiedział Michael O’Connor dyrektor finansowy FunFair Ventures.

Przeczytaj również 👉 Jaka jest różnica między przedsiębiorcą a artystą? Ponoć nieduża – przekonuje Piotr Połać z zespołu Bracia Figo Fagot

Na jakim etapie jest Insert Stonks?

Infrastruktura Insert Stonks jest kompatybilna z większością gier, a jej integracja trwa do około godziny. Platforma jest dostępna dla wszystkich stron, od niezależnych deweloperów po duże studia deweloperskie (studia AAA).

Obecnie na platformie Insert Stonks znajduje się 8 gier, w grudniu będzie dostępny również bardzo popularny w Polsce Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Kolejne gry są w trakcie podłączania. Spółka współpracuje z 12 deweloperami i firmami deweloperskimi. Zgodnie z planami Insert Stonks, do końca I kwartału 2023 r. na platformie ma być zarejestrowanych 30 tys. graczy oraz 50 gier, natomiast do końca 2023 roku powinno być 100 tys. graczy, 100 gier oraz 10 dużych sponsorów.

Plany Insert Stonks

– Insert Stonks systematycznie rośnie i mamy nadzieję, że do końca 2023 roku będziemy jedną z wiodących platform oferujących zarabianie na grach na świecie. Chcemy, aby na naszej platformie były ciekawe i angażujące gry, ponieważ idea P&E (play and earn) jest dla nas bardzo istotna. Obecnie intensywnie pracujemy nad dołączeniem kolejnych gier oraz rozbudowie środowiska graczy, co znacznie przyśpieszy i wzmocni proces rozwoju naszej infrastruktury. Przygotowujemy się też do kolejnej rundy finansowania, dzięki której nasz wzrost będzie jeszcze bardziej dynamiczny – powiedział Przemysław Wierzbicki, współzałożyciel i CEO Insert Stonks.

Przeczytaj również 👉 Szyje bluzy dla gamerów, które pozwalają poczuć grę na skórze. Rozmawiamy z twórcą MyForce