Polski startup stworzył kabinę do relaksu i regeneracji dla pracowników

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Polski startup stworzył kabinę do relaksu i regeneracji dla pracowników

Udostępnij:

enzo to kabina odnowy psychofizycznej stworzona jako interaktywna przestrzeń do relaksacji i regeneracji w miejscu pracy. Urządzenie zaprojektowane przez startup z Lublina już dziś funkcjonuje w wybranych przestrzeniach biurowych, a już za chwilę i co-workingowych w Polsce. Firma ma w planach kolejne wdrożenia i szybką ekspansję na zagraniczne rynki.

Jak wynika z badanie przeprowadzonego w 2020 roku przez firmę doradczą Deloitte, blisko 80% organizacji uznaje dobre samopoczucie swoich pracowników za jeden z ważniejszych czynników decydujących o sukcesie rynkowym firmy. Dane przytaczane przez Deloitte’a wskazują, że globalny rynek korporacyjny związany z programami well-beingowymi do roku 2026 osiągnie wartość 90,7 mld dolarów. Dla porównania w roku 2018 jego wartość wynosiła 53,6 mld dolarów.

Trend na corporate wellbeing, zgodnie, z którym firmy prześcigają się w coraz to nowych benefitach oferowanych swoim pracowników, które mają im pomóc w zadbaniu o kondycję fizyczną oraz psychiczną, przybiera dziś mocno na sile także w Polsce. W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku dziś swój produkt – kabinę do regeneracji i relaksacji – wprowadza do polskich biur i przestrzeni co-workingowych lubelski startup enzo.

Kabina od enzo to nowoczesna, specjalnie zaprojektowana, interaktywna przestrzeń, która umożliwia swoim użytkownikom wykonywanie krótkich, efektywnych ćwiczeń relaksujących, regenerujących i poprawiających samopoczucie. Zlokalizowana w biurze, co-worku lub w przestrzeni publicznej, pozwala odwiedzającym ją użytkownikom zatrzymać się i zregenerować.

– Holistyczne spojrzenie na człowieka i jego potrzeby, oraz wynikająca z nich idea dobrostanu, właściwa również dla czasu spędzanego w pracy, od dawna była w obszarze naszych zainteresowań. Nasze wysiłki skoncentrowaliśmy na wypracowaniu sposobu, który tę ideę pozwoliłby nam efektywnie i w sposób innowacyjny wdrożyć w życie. Rezultatem naszych przemyśleń i prac jest właśnie enzo – mówi Magda Rudzka, CEO enzo.

Rozwiązanie opracowane przez zespół innowatorów z Lublina celowane jest do firm, które myśląc o powrotach do biura, chcą zadbać nie tylko o zdrowie fizyczne, ale także i o „głowy” swoich pracowników. Oprócz firm i korporacji pomysł wzbudza także duże zainteresowanie pośród operatorów przestrzeni co-workingowych, a także podmiotów zarządzających nieruchomościami.

Jak to działa?

Po wejściu do kabiny użytkownik wybiera jeden z trzech dostępnych programów: Relaks, Energia lub Regeneracja. Te podzielone są na liczne sesje, oferujące „wchodzącym do świata enzo” zarówno ćwiczenia ruchowe w pozycji stojącej, jak i siedzącej, różne formy i odmiany ćwiczeń oddechowych, medytacje oraz sesje oparte o specjalnie skomponowane ścieżki dźwiękowe. Wszystkie ćwiczenia trwają od kliku do kilkunastu minut. Charakteryzują się też różnym stopniem zaawansowania – od prostych ćwiczeń ruchowych i rozluźniających np. barki, po bardziej specjalistyczne, jak choćby te bazujące na metodzie Feldenkreisa. Już teraz opcji dostępnych do wyboru jest w enzo naprawdę dużo, a ich liczba, jak zapewniają twórcy kabiny, będzie stale zwiększana.

Innowacyjny design kabiny enzo

Konstrukcja kabina wykonanej z wielowarstwowych, nieprzezroczystych oraz odpowiednio wygłuszonych elementów, tworzy bardzo cichą i intymną przestrzeń. W środku można swobodnie wykonywać wszystkie z oferowanych zestawów ćwiczeń – bez konieczności dodatkowych przygotowań.

Na odwiedzających enzo, czeka także spora dawka wrażeń akustycznych, ponieważ urządzenie wyposażono w 8-kanałowy, przestrzenny system audio, pozwalający użytkownikowi zanurzyć się w specjalnie skomponowanych dźwiękach muzyki. Design, a w szczególności kształty, materiały i kolory zostały zaprojektowane, i dobrane zgodnie z koncepcją biophilic design – zapewniając poczucie bliskości z naturą. Efekt ten jest wynikiem współpracy pomysłodawców z renomowanym biurem projektowym – StudioRygalik.

Korzyści dla pracowników i pracodawców

enzo, swoim użytkownikom ma służyć jako miejsce i narzędzie do efektywnego relaksu, nauki nowych sposobów dbania o siebie, poprawiając jakość życia – i to nie tylko w trakcie czasu spędzanego w biurze, ale i po powrocie do domu.

Startup z Lublina prowadzi obecnie wdrożenia testowe swojego produktu w Polsce. Kolejne kabiny od enzo w najbliższych miesiącach pojawią się w biurach i co-workach w Warszawie i Poznaniu.