Business Development Manager/Manager – Scorise

PLN

Warszawa

18.04.2018

Poszukujemy skutecznego menedżera sprzedaży – dobrego słuchacza, inspiratora, doradcy nastawionego na wyniki Klienta, który rozumie branżę marketingu internetowego i podejmie się wyzwania zbudowania i rozwijania teamu business development w agencji digital marketingu Scorise.

Business Development Manager będzie odpowiedzialny za osiąganie wyników sprzedażowych, a także uruchomienie całego działu business development i kierowanie nim.

Zadania i obowiązki:

  • Realizacja procesu sprzedaży produktów i usług firmy w powiązaniu z jej planami biznesowymi, w profesjonalny sposób doradczy i pełni etyczny.
  • Prowadzenie procesu negocjacji, przekazywanie wytycznych i nadzór nad ofertowaniem, realizacja działań follow-up w ramach zwiększania wartości Klientów, cykliczne badanie satysfakcji Klienta.
  • Uzyskanie wyników sprzedażowych umożliwiających zbudowanie struktur działu Business Development – rekrutacja i selekcja członków zespołu sprzedaży.
  • Zarządzanie pracą działu Business Development, w tym wyznaczanie celów, monitorowanie wyników i odpowiedzialność za nie.
  • Szkolenie, motywowanie, rozwój kompetencji, ocena jakości i efektów pracy współpracowników w celu utworzenia i utrzymania sprawnych struktur sprzedaży.
  • Współtworzenie krótko- i długoterminowej strategii sprzedaży, aktywny udział w ustalaniu całej strategii Firmy oraz strategii cząstkowych (zwłaszcza finansowej i marketingowej).
  • Planowanie krótko- i długoterminowej strategii marketingowej Firmy w zakresie wsparcia promocji i sprzedaży.
  • Podejmowanie decyzji uwzględniających sytuację rynkową i zmierzających do maksymalizacji wyników sprzedaży.

Oczekiwania:

  • Wysoka motywacja do działania i doskonalenia się.
  • Dobra orientacja w branży marketingu internetowego.
  • Znajomość specyfiki postawy doradczej nastawionej na partnerstwo biznesowe w oparciu o zaufanie.
  • Potwierdzone osiągnięciami minimum 3-letnie doświadczenie w realizacji działań sprzedażowych i/lub obsłudze Klienta w obszarze B2B.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem sprzedażowym.
  • Doświadczenie w prowadzeniu długofalowej współpracy z Klientami przy sprzedaży produktów innowacyjnych i/lub usługach digital.
  • Rozwinięte umiejętności managerskie związane z zarządzaniem ludźmi, ich pracą i rozwojem.
  • Rozwinięte umiejętności badania realnych potrzeb Klienta i rekomendowania optymalnych rozwiązań.
  • Rozwinięte umiejętności dokonywania bieżącej analizy rynkowej i oceny potencjału firmy Klienta.
  • Mile widziana znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację z Klientami B2B.
  • Praktyczna znajomość obsługi pakietu MS Office i rozwiązań informatycznych typu CRM.
  • Wysoka kultura osobista i doskonałe umiejętności komunikacyjne.
  • Działanie w oparciu o najwyższe standardy etyki i profesjonalizmu.

Oferujemy:

  • Wysoki poziom autonomii w organizacji pracy.
  • Wynagrodzenie składające się z stałej części comiesięcznej oraz premie uzależnione od osiąganych wyników.
  • Niezbędne narzędzia pracy (telefon, laptop).
  • Profesjonalny proces wdrożeniowy przygotowujący do objęcia funkcji na poziomie kadry zarządzającej.
  • Współpracę w rozwijającej się firmie wyznającej najwyższe standardy etyczne i wartości biznesowe.
  • Współpracę z zespołem chętnie dzielącym się wiedzą i doświadczeniem.
  • Współpracę z firmą świadomie rozwijającą istniejące procesy i struktury organizacji oraz nastawioną na optymalizację codziennego współdziałania.
  • Szereg leadów! Na frazę „agencja marketingowa Warszawa” (i szereg innych fraz) jesteśmy pierwsi w Google.
  • Możliwość sprzedaży usług do bazy naszych kontaktów, którą wciąż rozbudowujemy od lat.
  • Wyznajemy zasady fair play. Np. zasada „Twój sukces = sukces Scorise” – pozyskani Klienci Pozostaną Twoimi Klientami i przez cały czas, gdy Klient się z nami rozlicza, wypłacamy prowizję za niego.
  • Stabilną współpracę. Poszukujemy ludzi zorientowanych na cel, dajemy nieograniczone możliwości zarobku.
  • Wsparcie w generowaniu leadów poprzez organizację rekomendacji biznesowych i polecenia od naszych Partnerów.