Pracownicy szpitala MSWiA korzystają z cyfrowych długopisów IC Solutions

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Pracownicy szpitala MSWiA korzystają z cyfrowych długopisów IC Solutions

Udostępnij:

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie ograniczył kontakt personelu z papierową dokumentacją. Wdrożył system digitalizacji danych IC Pen wykorzystujący długopisy cyfrowe. Jest to jeden z elementów podniesienia bezpieczeństwa epidemiologicznego w Szpitalu. 

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA, w związku z COVID-19 przekształcony został w zakaźny szpital jednoimiennny. Od samego początku placówka wdraża najnowsze rozwiązania mające podnieść bezpieczeństwo pacjentów i personelu.

Długopisy cyfrowe wykorzystywane są do przygotowania dokumentacji pacjenta. Dzięki integracji z systemem IC Pen proces odbywa się automatycznie, znacząco skracając czas obsługi. Cyfrowa wersja dokumentu trafia do systemu informatycznego szpitala, gdzie natychmiast jest dostępna dla personelu medycznego.

– W związku z przekształceniem w jednoimienny szpital zakaźny, biorąc na siebie wielką odpowiedzialność, zarówno za pacjentów jak i personel, wiele musiało zmienić się w funkcjonowaniu szpitala. W szczególności konieczne było przyspieszenie procesu digitalizacji dokumentacji medycznej. W związku z czym szukaliśmy rozwiązania, które zapewniłoby szybkość i wygodę jednocześnie ograniczając kontakt personelu z dokumentami pacjenta. Doskonałym rozwiązaniem okazał się system IC Pen – system digitalizacji dokumentacji medycznej – rozwiązanie sprawdzone, wygodne i intuicyjne zarówno dla pacjenta, jak i personelu – powiedział Waldemar Wierzba, Dyrektor Centralnego Szpitala.

Wiele zmieniło się w funkcjonowaniu szpitala, w tym przyspieszył proces digitalizacji. Zarząd szpitala szukał rozwiązania, które ograniczyłoby kontakt personelu z dokumentami pacjenta. Zdecydowano się na IC Pen ponieważ system jest intuicyjny dla pacjenta oraz personelu. Dzięki IC Pen personel posiada natychmiastową, pełną informacją o pacjencie. Automatyczna digitalizacja danych umożliwia również pominięcie tradycyjnego procesu archiwizacji dokumentów.

– Naszą misją jest usprawnienie procesów zmieniając je z analogowych na cyfrowe. Narzędziem do tego jest długopis cyfrowy, którego używanie nie różni się od zwykłego długopisu. Jednak w momencie wypełniania papierowego dokumentu, technologia IC Pen automatycznie generuje wersję cyfrową. Dzięki temu minimalizujemy kontakt personelu z potencjalnym nosicielem wirusa, usprawniamy obieg dokumentu i eliminujemy konieczność istnienia papierowych kopii – mówi Rafał Witkowski, CTO IC Solutions.

Ograniczenie kontaktu personelu z dokumentacją  

W czasie pandemii kluczową korzyścią jest ograniczenie kontaktu personelu z dokumentacją generującą zagrożenie epidemiologiczne. Jednak rozpoczęcie procesu cyfryzacji szpitala MSWiA w Warszawie zwiększy też szybkość przepływu informacji w organizacji, co pozwoli na automatyzację części pracy personelu. Istotną kwestią, którą umożliwia wprowadzona technologia jest podejście “paperless”, czyli znaczące ograniczenie papieru wykorzystywanego w pracy placówki.

Za cyfryzację szpitala odpowiada poznański startup IC Solutions, specjalizujący się tworzeniu i wdrażaniu zaawansowanych technologicznie projektów informatycznych w zakresie digitalizacji danych. System IC Pen z długopisami cyfrowymi wykorzystywany jest na całym świecie przez obserwatorów OBWE dbających o demokratyczny przebieg wyborów, a także usprawnia procesy na polskim rynku m.in. w obsłudze klientów ENEA SA i salonów optycznych Muscat czy badań w Instytucie Morskim. IC Solutions jest również jednym ze startupów, które brały udział w programie „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. I to właśnie w w PKO Banku Polskim IC Pen po raz pierwszy został wykorzystany w zupełnie innym przeznaczeniu, a dokładnie podczas współpracy z bankiem dokumenty tworzone nową technologią zyskały na znaczeniu prawnym.