Pracuj Ventures inwestuje w SeniorApp

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Pracuj Ventures inwestuje w SeniorApp

Udostępnij:

Do portfela funduszu Pracuj Ventures dołączyła kolejna spółka – SeniorApp. Fundusz objął w niej mniejszościowy pakiet udziałów, jako główne argumenty wskazując perspektywiczny rynek, wyzwania związane ze starzeniem się społeczeństwa oraz trend gig economy. SeniorApp to innowacyjna aplikacja mobilna oraz platforma webowa stworzone dla osób potrzebujących wsparcia w codziennej opiece, w szczególności seniorów oraz ich rodzin. To ósma spółka w portfelu Pracuj Ventures.

SeniorApp jest rozwiązaniem stworzonym głównie z myślą o seniorach oraz ich bliskich. Twórcy adresują je do wszystkich osób potrzebujących i szukających pomocy w sprawach życia codziennego, a także do tych, którzy takiej pomocy chcą udzielić. Spółka działa w formule klasycznego marketplace’u – w bezpieczny sposób łączy ze sobą lokalną społeczność – ludzi poszukujących wsparcia z oferującymi je osobami.

W przypadku spółek na relatywnie wczesnym etapie rozwoju, to zespół jest jednym z ważniejszych kryteriów inwestycyjnych, jakie rozpatrujemy. Przemek Mroczek i Igor Marczak, założyciele SeniorApp, w toku rozmów zdobyli nasze zaufanie i zbudowali w nas wiarę w to, że ze swoją determinacją, konsekwencją w działaniu, a jednocześnie wizją są w stanie osiągnąć sukces. Ich obecne wyniki, w tym liczba użytkowników platformy przekraczająca 16 tys., nakreślają obiecującą perspektywę – mówi Paweł Leks, Partner Zarządzający Funduszu.

Choć SeniorApp działa na rynku niecały rok, zdążyła zgromadzić spore, stale rosnące grono użytkowników. Obecnie – w pełni – można z niej skorzystać w 25 największych polskich miastach, ale celem spółki jest zwiększenie liczby odbiorców SeniorApp oraz zasięgu platformy tak, by docelowo objąć terytorium całego kraju.

Kilkanaście miesięcy temu SeniorApp był jedynie pomysłem, który zrodził się z naszych osobistych doświadczeń związanych z opieką nad bliskimi. Zauważyliśmy, że wielu ludzi ma podobne potrzeby i nie może znaleźć narzędzia, które im sprosta, więc postanowiliśmy stworzyć je sami. Przełomem okazało się wsparcie Dawida Urbana – pierwszego inwestora. Jego zaangażowanie sprawiło, że weszliśmy na rynek z w pełni funkcjonalnym produktem. Teraz dzięki Pracuj Ventures, będziemy mogli rozwijać się technologicznie i docierać do coraz większej grupy użytkowników. Cieszymy się, że mamy obok siebie kolejnego partnera, który rozumie naszą wizję i stawia na innowacyjne rozwiązania – mówi Igor Marczak, współtwórca SeniorApp.

Za decyzją inwestycyjną Pracuj Ventures stoją dwa główne argumenty. Przede wszystkim SeniorApp działa na niezwykle perspektywicznym rynku. Ze względu na obecne trendy demograficzne i postępujący proces starzenia się społeczeństwa rynek usług dla seniorów będzie konsekwentnie zwiększał swoją wartość. Wg danych GUS na koniec 2020 r. liczba osób w wieku 60 lat i więcej przekroczyła 9,8 i stanowiła 25,6 % populacji. Prognoza GUS wskazuje, że liczba ludności w wieku 60 lat i więcej w Polsce w roku 2030 wzrośnie do poziomu 10,7 mln, a w 2050 r. wyniesie 13,7 mln. Osoby te będą stanowiły około 40 proc. ogółu ludności Polski.

Dodatkowo Fundusz wziął pod uwagę trend gig economy, zmieniający się rynek pracy i coraz większą liczbę osób poszukujących alternatywnych lub elastycznych źródeł zarobkowania. Niepewność, zmiany wywołane pandemią oraz potrzeba elastyczności sprawiają, że aktywni zawodowo Polacy otwierają się na model świadczenia usług na godziny.

SeniorApp jest dziełem użytkowników zaangażowanych w ten projekt od samego początku i stanowiących jego grupę focusową. Na każdym etapie rozwoju SeniorApp uwzględniamy opinie otoczenia oraz reagujemy na zmieniające się potrzeby czy trendy. Są dla nas ważne, bo chcemy efektywnie budować społeczność, która ma czas oraz odpowiednie umiejętności i dzieli się nimi z potrzebującymi, jednocześnie otrzymując za to wynagrodzenie. Jej członkowie decydują o stawkach, terminach, w których są dostępni i obszarze działania. Najistotniejszym elementem jest dla nas bezpieczeństwo. Dlatego użytkownicy podlegają weryfikacji, potwierdzamy ich tożsamość, inaczej nie mogą oferować pomocy. Obecnie może udzielać jej ponad 4 tys. osób – zaznacza Przemysław Mroczek, współtwórca SeniorApp.

 

Przeczytaj również: Zrealizowaliśmy badanie branży HR w Polsce oraz stworzyliśmy Subiektywną Mapę Polskiego Ekosystemu HR Tech. Podsumowanie Pracuj Ventures