Projekt gry planszowej, w który zaangażował się Artur Kurasiński, w ciągu 95 minut zebrał na Kickstarterze wszystkie potrzebne środki

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Projekt gry planszowej, w który zaangażował się Artur Kurasiński, w ciągu 95 minut zebrał na Kickstarterze wszystkie potrzebne środki

Udostępnij:

W zaledwie 95 minut polski zespół Three Headed Monster zebrał 40 tys. dolarów na stworzenie hybrydowej planszówki na Kickstarterze. Wynik zbiórki zaskoczył twórców i przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Fani z całego świata wpłacili na projekt pięć razy tyle, ile zespół chciał zebrać. A będzie jeszcze lepiej, bo zbiórka będzie trwała jeszcze przez trzy tygodnia, a pieniądze wciąż wpływają.

Tutaj możecie zobaczyć zbiórkę na Kickstarterze.

Po tym niesamowitym sukcesie Artur Kurasiński napisał na swoim profilu na Getrevue: Stało się. Wczoraj odpaliliśmy kampanię na Kickstarterze naszej hybrydowej gry planszowej. Prace trwały od 5 lat, ja dołączyłem do zespołu dwa lata temu. Nie żałuję ani chwili. To wspaniały projekt i do tego niesamowicie ambitny. Może nawet trochę za ambitny. Gdybym natomiast za każde “nie da się” albo “nie uda wam się” jakie słyszałem (od inwestorów, “specjalistów” branżowych, “przyjaciół”) brał złotówkę to obecnie zdetronizowałbym Bezosa pod kątem $$$. Co smutniejsze – celują w tym nasi rodacy. Najlepiej w jako anonim zrzucić z siebie ładunek frustracji i uciec. Skąd to się bierze? Ze żłobka, szkoły, pracy? Kiedy to w nas tak się nawarstwia? PS Jeśli nawet nie wesprzesz nas i nie kupisz gry (serio!?) to prośba o share w swoich kanałach social mediowych. Dziękuję bardzo!

Hybrydowa planszówka

Gra planszowa, którą stworzyli polscy to nie jest typowa planszówka, a bardziej hybrydowa propozycja. Poza tradycyjnymi grami i pionkami gracze mają do dyspozycji, bardzo efektowne konstrukcje, które na przykład świecą w ciemności, ale również rozwiązania z technologii rozszerzonej rzeczywistości. Do tych elementów zespół przygotował specjalną aplikację, która będzie dodawać multimedialne elementy do rozgrywki.

Gra przeznaczona jest dla pięciu graczy, choć twórcy podkreślają, że w pojedynkę również da się w nią zagrać. Akcja umiejscowiona jest w postapokaliptycznej rzeczywistości, w której życie na Ziemi nie jest już możliwe z powodu przeludnienia i zbyt wysokiego zanieczyszczenia. W związku z tym ludzie muszą wsiąść do pojazdów kosmicznych i ruszyć w podróż w poszukiwaniu miejsca na założenie nowej kolonii. Trzeba przyznać, tematyka bardzo wpisuje się w obecne problemy ekologiczne.

Polskie gry

Patrząc na to co wydarzyło się na Kickstarterze, można z niemal pewnością stwierdzić, że Beyond Humanity Colonies będzie hitem. Tak wielki odzew fanów na ten projekt wróży tylko jedno: ogromny sukces. Jak tak dalej pójdzie będziemy mogli bez wstydu mówić, że Polska naprawdę grami stoi. A projektów z tej branży, które odniosły sukcesy mamy naprawdę sporo.

Gra Wiedźmin to oczywisty przykład, który powinien w tym kontekście paść. Jednak sukcesów mamy więcej i w polskiej branży gamingowej dzieje się naprawdę wiele. Inną ciekawą pozycją jest WARSAW – to pierwsza gra z gatunku taktycznego RPG z elementami strategii, która toczy się przez 63 dni Powstania Warszawskiego, w okupowanej Warszawie.  Mało tego, WARSAW jest pierwszą w historii polską grą wideo, która – w ramach dochowywania wierności historycznym realiom – pokazuje nazistowskie symbole, takie jak swastyka.

W tegorocznej edycji konkursu Google Play Indie Games Showcase wśród 20 finalistów europejskiej edycji (wybranych spośród zgłoszeń z 20 krajów), znalazło się aż 4 deweloperów z Polski: #DRIVE, Hexologic, Lucid Dream Adventure i Golf Peaks.

Działania Polaków dostrzegają również inwestorzy. Na początku tego miesiąca informowaliśmy, że weterani branży gier komputerowych uruchomili fundusz inwestycyjny. SATUS GAMES, o którym mowa, wesprze startupy gamingowe na wczesnym etapie rozwoju. Zainwestuje łącznie 40 milionów złotych w projekty z Polski oraz z zagranicy gotowe otworzyć oddział w Polsce.

Jak widać w polskiej branży gier dzieje się bardzo dobrze. Teraz czas na światowe sukcesy planszówek. Teraz czekamy na koniec zbiórki na Kickstarterze na Beyond Humanity Colonies, kto wie może zostanie pobity rekord? Natomiast zaraz po zakończeniu, będziemy wypatrywać informacji o pojawieniu się gry na rynku.