Prowly wprowadza nielimitowane płatne dni urlopowe

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

prowly

Udostępnij:

Mniej biurokracji, mniej stresu, większa odpowiedzialność i produktywność. Nie każdy pracodawca może sobie pozwolić
na wprowadzenie nieograniczonego czasu wolnego. Wyjście poza kodeks pracy wymaga dojrzałej kultury organizacyjnej. Technologiczna spółka Prowly dołącza do firm, które oferują taki benefit.

Benefity pracownicze to już nie tylko prywatna opieka medyczna czy owocowe czwartki. Przychodzi pora na dodatki do oferty, dzięki którym praca jest bardziej elastyczna, a urlop dopasowany do indywidualnych potrzeb. Obok 4-dniowego tygodnia pracy kolejnym trendem są nielimitowane dni urlopowe.

Wdrożenie takiego rozwiązania to test zaufania w organizacji

Według badań, firmy, które wykazują się wysokim zaufaniem do pracowników obserwują u nich o 50% wyższą produktywność. Ponadto pracownicy, którzy ufają swojemu pracodawcy są o 74% mniej podatni na stres i 40% mniej skłonni doświadczyć wypalenia zawodowego. Z kolei pracownicy, którzy odczuwają wypalenie zawodowe, są 2,5 raza bardziej skłonni do rezygnacji z pracy.

– Kluczem do sukcesu „Trust Paid Time Off” jest właśnie trust – czyli zaufanie. To nie jest łatwa decyzja dla pracodawcy, ale my byliśmy na nią gotowi. Od zawsze stawiamy na samodzielność, otwartość i odpowiedzialność w pracy. Jesteśmy pewni, że każdy w naszej firmie potrafi zorganizować swoją pracę tak, aby osiągnąć zamierzone wyniki, nie obciążyć kolegów oraz zadbać o siebie i swój dobrostan. W Prowly dbamy o life-work balance zamiast work-life balance, bo to „life” powinno być na pierwszym miejscu. – mówi Iza Klat, Head of People and Culture.

Prowly działa tylko zdalnie

Prowly od zawsze stawia na elastyczne rozwiązania, a w centrum uwagi stawia dobre samopoczucie pracowników. Od początku firma funkcjonuje w 100% zdalnie, a wśród benefitów oferuje Mental Health at Work Program, czyli bezpłatne konsultacje z psychologiem lub terapeutą. Od tego roku zaczyna działać program Trust Paid Time Off, który pozwala pracownikom na wykorzystanie tylu płatnych dni wolnych, ilu potrzebują. Niektórzy wypoczywają podczas jednej, dłuższej przerwy w ciągu roku, a inni skutecznie ładują baterie podczas kilku krótszych urlopów. W Prowly wszystko to można uzgodnić z przełożonym i zaplanować długość swoich wakacji z wyprzedzeniem. Minimalna liczba dni urlopu pozostaje taka, jak określone zostało w prawie pracy.

 

Może zainteresuje Cię również:

Praca zdalna dla każdego, większe prawa dla rodziców i kontrola trzeźwości – najważniejsze zmiany w Kodeksie Pracy w 2023 roku

Czy praca przez 4 dni w tygodniu jest efektywna? A4BEE dzieli się wynikami eksperymentu

Czy można robić startup, pracując 4 dni w tygodniu? inStreamly zdecydowało się to sprawdzić