PsiBufet łączy się z Butternut Box. Nowy właściciel nabył 100% udziałów w polskiej spółce

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PsiBufet łączy się z Butternut Box. Nowy właściciel nabył 100% udziałów w polskiej spółce

Udostępnij:

PsiBufet, polski startup produkujący indywidualnie dopasowane, świeże posiłki dla psów, połączył się z Butternut Box, europejskim liderem tego segmentu. Nowy właściciel nabył 100% udziałów w polskiej spółce. Marka PsiBufet pozostanie na rynku i wkrótce zaoferuje właścicielom psów nowe produkty. Planuje też ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej.

Założony przez Piotra Wawrysiuka PsiBufet to polski startup, który oferuje świeże, indywidualnie dopasowane jedzenie dla psów, dostarczane w modelu D2C, bezpośrednio do czworonogów. Zamówienia są dostarczane na terenie całej Polski i cieszą się rosnącą popularnością. W ciągu trzech lat od pierwszej rundy inwestycyjnej firma PsiBufet urosła do kilkunastu tysięcy zadowolonych klientów, regularnie zamawiających jedzenie w modelu subskrypcyjnym.

PsiBufet od początku działalności pozyskał ponad 23 mln zł

W tym 16,5 mln zł od ponad 50 inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych – funduszy Kogito VenturesRKKVC oraz aniołów biznesu, w tym założycieli i osób związanych  z takimi firmami jak Packhelp, Omnipack, Nice To Fit You, czy Performance Media. Od pierwszej rundy inwestorem w PsiBufet był także Butternut Box. PsiBufet pozyskał również finansowanie dłużne od Uncapped w łącznej kwocie 6,7 mln zł.

Dzięki połączeniu polska spółka dołącza do europejskiego lidera rynku świeżej karmy dla psów  który jest już obecny w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii i Belgii. Dzięki połączeniu z PsiBufet, Butternut Box poszerzy swoją działalność o Europę Środkowo-Wschodnią. Polska będzie stanowić regionalny hub dla działalności grupy.

Butternut Box

Butternut Box został założony w roku 2016 przez dwójkę przyjaciół – Davida Nolana i Kevina Glynna, których połączyła misja, by dostarczać świeże, najwyższej jakości posiłki do psów na całym świecie. Od początku działalności Butternut Box pozyskał ponad 124 mln dolarów finansowania, m.in. od funduszy L Catterton, White Star Capital, Five Seasons Ventures, Passion Capital, Literacy Capital, Claret Capital oraz HSBC. Zebrane fundusze pozwoliły na zbudowanie Rudie’s Kitchen, jednego z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w kategorii pet food na świecie.

Marka PsiBufet będzie dalej prężnie rozwijać się na polskim rynku. Jeszcze w tym roku klientów PsiBufet czekają m.in. lepsza jakość świeżego jedzenia, szerszy asortyment produktowy i wygodniejsze zarządzanie swoim planem.

– Butternut Box wspiera nas już od ponad 3 lat. Jest nie tylko inwestorem kapitałowym, ale przede wszystkim strategicznym, dzielącym się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasze firmy łączy wspólna kultura organizacyjna oraz przede wszystkim misja: dostarczać zdrowie i radość pieskom oraz ich opiekunom na całym świecie. Cieszę się, że dzięki połączeniu będziemy mogli zaoferować klientom w Polsce najwyższej jakości produkty – mówi Piotr Wawrysiuk, założyciel i CEO PsiBufet.

– Cieszymy się, że PsiBufet oraz Butternut Box stały się jednym dużym zespołem. Aktywnie wspieramy rozwój PsiBufet od kilku lat i jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem drogi, jaką pokonali. Cieszymy się, że wspólnie będziemy mogli zadbać o zdrowie psów w Polsce, a niedługo też w regionie CEE. Polska to dla nas bardzo dobry rynek do rozwoju. Ma jeden z większych odsetków zwierząt przypadających na gospodarstwa domowe w całej Europie.  Synergia wynikająca z połączenia firm oraz zaplecze kapitałowe, jakie posiadamy, pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Chcemy, by PsiBufet w ciągu kilku lat stał się liderem rynku karmy dla psów w Polsce – mówi David Nolan, Butternut Box.

 

Pozyskaliśmy 5 mln zł, zwiększyliśmy zatrudnienie do 40 osób i wydaliśmy książkę. Podsumowanie roku PsiBufet

PsiBufet pozyskał 5 mln złotych

Pracę rozpoczynałem o świcie i niejednokrotnie kończyłem o 3 rano – Piotr Wawrysiuk (PsiBufet)