Revolut udostępnia karty płatnicze Pay Later

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Revolut

Udostępnij:

W sierpniu Revolut udostępnił klientom w Polsce usługę ratalną w aplikacji pod nazwą Pay Later. Teraz firma wprowadza specjalną kartę Pay Later, która rozkłada na raty zakupy dokonywane z jej pomocą.Pay Later od Revolut to produkt ratalny z odroczoną płatnością, który wykorzystuje przyznany limit kredytowy i bierze pod uwagę zdolności zakupowe klienta. Karta działa na podobnej zasadzie jak udostępniona wcześniej funkcja w aplikacji. Revolut daje klientowi swobodę decyzji, kiedy chce skorzystać z rat Pay Later, jaką metodą aktywować raty (aplikacja lub karta), nie ogranicza też wyboru do zamkniętej listy sklepów.

Dodatkowo, w sezonie wydatków studenckich, firma uruchomiła promocję dla nowych klientów. Polega ona na zniesieniu opłaty za odroczenie płatności z pomocą funkcji Pay Later dokonanej w ciągu 30 dni od przyznania limitu. Dotyczy to płatności zarówno online, jak i w sklepach fizycznych. Promocja dotyczy tylko osób, które nie miały nigdy wcześniej limitu Pay Later w Revolut.

Karta do rat

Uprawnieni klienci mogą skorzystać z rat Pay Later przy zakupach do maksymalnej kwoty 5000 PLN opłaconych kartą Revolut, zarówno fizyczną jak i wirtualną ze zmiennym numerem, która zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa transakcji online – jej numer jest niszczony po każdej płatności. Wystarczy aktywować tryb Pay Later w aplikacji przed dokonaniem płatności, którą chcemy rozłożyć na raty.

Nowością jest teraz opcja skorzystania z wirtualnej karty Pay Later. Tu, podczas płatności kwota zakupu zostanie rozłożona na raty automatycznie, bez konieczności wcześniejszej aktywacji trybu Pay Later. By móc aplikować o limit, należy m.in. posiadać obywatelstwo polskie, a także mieć w telefonie aktualną wersję aplikacji Revolut (minimum 8.67).

Przeczytaj również Nowe konto dla freelancerów od Revoluta

Jakie są koszty?

Gdy klienci Revolut rozkładają dowolny wydatek zakupowy na trzy miesięczne raty, pierwsza rata jest opłacana z góry w momencie płatności a kolejne w drugim i w trzecim miesiącu. Opłata w wysokości 2,99% za każdy rozłożony na raty wydatek jest uiszczana przy okazji zwrotu drugiej i trzeciej raty.

Po przyznaniu dostępu do usługi Pay Later, klienci mogą aktywować ją w dowolnym momencie, jednym kliknięciem w aplikacji, przed dokonaniem płatności za wybrane zakupy. Następnie, mogą obserwować status płatności i spłat w sekcji Karty, lub w sekcji Pay Later. Raty Pay Later można spłacić wcześniej, bez dodatkowych opłat.

BLIK wchodzi w świat płatności odroczonych

Nie tylko Revolut zajmuje się płatnościami odroczonymi. Niedawno BLIK rozszerzył swoje dotychczasowe portfolio usług, udostępniając płatności odroczone. Z usługi BLIK Płacę Później w ramach jej testów skorzystali już wybrani klienci Banku Millennium.