Rusza crowdfundingowa emisja KTS Weszło S.A. Spółka chce zebrać 4,5 mln zł

Dodane: 13.10.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Sportowa spółka, której twarzą jest Krzysztof Stanowski, w środę 13 października punktualnie o 18:15 startuje na platformie Emiteo z emisją swoich akcji. Zbiórka ma szansę znaleźć się wśród rekordowo szybkich kampanii polskiego crowdfundingu: do tej pory chęć zainwestowania w klub zgłosiło ponad 15 tys. osób, które zadeklarowały łącznie niemal 30 mln zł.
KTS Weszło to prowadzony w tej chwili przez stowarzyszenie klub piłkarski, którego pomysłodawcami byli znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski i inni twórcy alternatywnego piłkarskiego serwisu Weszlo.com i youtube’owego Kanału Sportowego. Trwa proces przenoszenia licencji klubowej do spółki KTS Weszło S.A. Drużyna gra obecnie w lidze okręgowej, ale dzięki tym medialnym powiązaniom jej popularność i potencjał marketingowy są znacznie wyższe, niż sugerowałby to poziom rozgrywek piłkarskich, w których występuje.

Spółka chce zebrać 4,5 mln zł (to obecnie maksymalny pułap oferty przeprowadzanej za pośrednictwem platformy crowdfundingowej), co przy oferowanych 20% kapitału akcyjnego oznacza wycenę spółki na poziomie 22,5 mln zł. KTS Weszło przeznaczy środki na rozbudowę infrastruktury i funkcjonowanie klubu, ale największe zainteresowanie budzi projekt zbudowania aplikacji do codziennego zarządzania klubem przez społeczność akcjonariuszy.

Aplikacja, przez pomysłodawców nazywana realnym odpowiednikiem gier komputerowych typu football manager, ma umożliwiać społeczności akcjonariuszy nie tylko powoływanie członków zarządu, ale też głosowanie w bieżących sprawach klubu, obsadzanie niektórych stanowisk czy wybór trenera spośród kandydatur proponowanych przez zarząd. Poza zakresem bezpośredniego wpływu mają być jednak decyzje stricte sportowe, np. dotyczące składu na mecz.

KTS Weszło planuje także stworzyć centrum sportowo-edukacyjne, łączące funkcje klubowego stadionu, boiska wynajmowanego na treningi i amatorskie rozgrywki, oraz akademii piłkarskiej. Krzysztof Stanowski podkreśla, że ten ostatni aspekt działalności jest dla niego jednym z fundamentów projektu. Akademia oprócz komercyjnych zajęć ma także oferować treningi dzieciom i młodzieży z biedniejszych rodzin.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem