Rusza oferta publiczna akcji Woodpecker.co. Maksymalna wartość oferty to 11 mln zł

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Rusza oferta publiczna akcji Woodpecker.co. Maksymalna wartość oferty to 11 mln zł

Udostępnij:

Woodpecker.co S.A. oferująca aplikację pełniącą rolę inteligentnego asystenta sprzedaży B2B, opublikowała Memorandum Informacyjne sporządzone w związku z publiczną ofertą sprzedaży akcji spółki. Maksymalna wartość oferty to 11 mln zł. Proces budowy księgi popytu oraz zapisy inwestorów w transzy małych inwestorów prowadzone są przez Dom Maklerski INC do 1 czerwca br.
Działająca w modelu SaaS aplikacja Woodpecker.co ułatwia pozyskiwanie nowych klientów i utrzymywanie relacji poprzez automatyzację czasochłonnych procesów związanych z komunikacją biznesową. Korzysta z niej ponad 3 tys. firm z 70 krajów na całym świecie, w tym prawie połowa to klienci z USA. Spółka na przełomie II i III kwartału 2021 r. planuje debiut na rynku NewConnect.

– W kilka lat stworzyliśmy innowacyjne narzędzie o globalnym zasięgu, dostarczające użytkownikom realną wartość przekładającą się na rozwój biznesu. Dla prowadzących firmy Woodpecker jest tym, czym dla kierowców zaawansowane systemy wspomagania, które pilnują prawidłowego toru jazdy, przypominają o konieczności zatankowania, rozpoznają zachowania innych uczestników ruchu. Nie zastępują człowieka, ale istotnie go odciążają, pomagając szybciej i skuteczniej dotrzeć do celu. W nowoczesnym biznesie, tak jak w nowych samochodach, takie wsparcie jest już obowiązkowe – mówi Mateusz Tarczyński, prezes zarządu Woodpecker.co – Cieszymy się, że rynek to dostrzega, a zalety aplikacji doceniło już ponad 3 tys. klientów.

Woodpecker.co dynamicznie rośnie i osiąga coraz lepsze wyniki finansowe. W 2020 r. spółka wygenerowała 10 mln zł przychodów i 0,9 mln zł zysku netto. Tylko w I kwartale 2021 r. osiągnęła ponad 3 mln zł przychodów i 0,65 mln zł zysku netto. W kwietniu 2021 r. mogła pochwalić się 3,7 mln USD ARR (rocznie powtarzany przychód z abonamentu) oraz 310 tys. USD MRR (miesięcznie powtarzany przychód z abonamentu). W Memorandum Informacyjnym spółka przedstawiła prognozy wyników na najbliższe lata, które zakładają osiągniecie 13,6 mln zł przychodów w 2021 r. oraz 2,5 mln zł zysku netto. W kolejnym roku przychody mają wzrosnąć do 19,6 mln zł, a zysk netto do 5,1 mln zł.

Publiczna oferta sprzedaży akcji obejmuje od 733.333 do 916.667 akcji Woodpecker.co S.A. Cena Sprzedaży oferowanych akcji zostanie ustalona przez Oferujących po zakończeniu procesu budowania księgi popytu i będzie wynosić od 12,00 zł do 15,00 zł za jedną akcję.

– Od 3 lat jesteśmy spółką rentowną i notujemy stałe wzrosty. Startująca dziś oferta publiczna i zbliżający się debiut na NewConnect to początek kolejnego etapu rozwoju spółki i jednocześnie przystanek na drodze na główny parkiet GPW. Chcemy wprowadzić tam akcje możliwie szybko, realnie to perspektywa przełomu 2022 i 2023 r. – komentuje Mateusz Tarczyński, prezes zarządu Woodpecker.co.

Narzędzie Woodpecker.co wyróżnia się na rynku łatwością implementacji, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz najwyższą dostarczalnością. Możliwość integracji z kilkudziesięcioma popularnymi narzędziami (np. Gmail, Zapier, Pipedrive) pozwala na jeszcze większą automatyzację.

Memorandum Informacyjne oraz szczegóły oferty publicznej, w tym warunki i zasady składania zapisów na akcje są dostępne na stronie internetowej Domu Maklerskiego INC oraz spółki. Aby zapisać się na akcje Woodpecker.co niezbędne jest zawarcie umowy o przyjmowanie i przekazywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych z Domem Maklerskim INC – firmą inwestycyjną pośredniczącą w IPO Woodpecker.co. Umowę można zawrzeć w pełni online. Rachunek maklerski, na którym zapisane zostaną akcje spółki może być prowadzony przez dowolny dom maklerski oferujący tego typu usługi.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem