Ruszył The Metaverse Hub – pierwszy tego typu program edukacyjny dla kadry zarządzającej w Europie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszył The Metaverse Hub – pierwszy tego typu program edukacyjny dla kadry zarządzającej w Europie

Udostępnij:

Program Metaverse Hub omawia i analizuje wszystkie istotne aspekty nowo powstającej metaekonomii. Uczy, jak firmy mogą zaludniać wirtualne rzeczywistości zarówno w środowisku B2C, jak i B2B. The Metaverse Hub to wspólna inicjatywa Molecule Group, niezależnej firmy doradczej w zakresie marketingu i technologii, oraz MIT Enterprise Forum CEE.

Metaverse będzie równoległą gospodarką stymulowaną przez nowe koncepcje wspierane przez postęp technologii. Gartner przewiduje, że za około cztery lata jedna czwarta populacji będzie spędzać w metaverse około 1 godziny dziennie, a 30% organizacji będzie miało produkty dla metaverse. W bardzo krótkim czasie całkiem spora liczba firm i konsumentów wejdzie na nieznane rynki, na których nowe zasady, usługi i produkty okażą się dysrupcyjne dla obecnego myślenia o status quo – powiedziała Magdalena Jabłońska, prezes zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, operatora MIT Enterprise Forum CEE.

Program Metaverse Hub

Program Metaverse Hub omawia i analizuje wszystkie istotne aspekty nowo powstającej metaekonomii. Uczy, jak firmy mogą zaludniać wirtualne rzeczywistości zarówno w środowisku B2C, jak i B2B. Na podstawie praktycznych, branżowych studiów przypadków uczestnicy dowiedzą się, jakie taktyki mogą stosować firmy, aby zapewnić bezpieczne i odpowiednie zaangażowanie klientów w cyfrowym świecie.

– Witamy na cyfrowym dzikim zachodzie. Dziś jest najlepszy moment na wejście w świat wirtualnych rzeczywistości, gdzie zasady dopiero są ustalane i wciąż jest szansa na zajęcie pozycji lidera – powiedział Krzysztof Bulski Dyrektor Zarządzający w Molecule Group.

Najważniejsze punkty programu to sześć strategicznych seminariów z najlepszymi ekspertami z branży, obejmujących takie dziedziny jak przyszłość zachowań konsumenckich, modele biznesowe w Metaverse, blockchain masterclass oraz aspekty regulacyjne i prawne, a także influencerzy Metaverse i cyfrowi ludzie. Uczestnicy będą pracować nad bardzo praktycznymi zadaniami grupowymi i indywidualnymi oraz korzystać z Metaverse poprzez różne działania immersyjne. Ważnym elementem programu jest dostęp do obszernej bazy wiedzy, którą uczestnicy zachowują po zakończeniu.

– Ekspertyza, wiedza i doświadczenie edukacyjne, które chcemy dać członkom Metaverse Hub, nie tylko zbudują ich możliwości wejścia na rynek, ale także zapewnią, że przejrzyste modele biznesowe będą rozwijane w sposób odpowiedzialny, przynosząc społeczności Metaverse wartość, która wzbogaca świat rzeczywisty – dodała Magdalena Jabłońska.

Wśród ekspertów, którzy dołączyli do platformy i będą uczyć pierwszych uczestników, są m.in. dr Giovanna Graziosi Casimiro, Metaverse Producer w Decentraland Foundation, Axel Beelen, Certified DPO i Blockchain Law Consultant, Ethan Pierse, współzałożyciel NFT Factory i dyrektor CryptoAssets Institute, Bugge Holm Hansen, Associated Partner i Head of Center for Future Driven Sports & Entertainment w Copenhagen Institute for Futures Studies oraz Sami Tauber, Chief Metaverse Officer w VNCCII.

– Udało nam się stworzyć program, który daje liderom biznesu możliwość spotkania z najlepszymi ekspertami branżowymi, którzy na co dzień kształtują przyszłość metaverse. Największą wartością Metaverse Hub jest praktyczne podejście do nauki i praca nad konkretnymi case studies w biznesie z ludźmi, którzy znają je z pierwszej ręki – dodaje Krzysztof Bulski.

Raport „Ways to Populate the Metaverse”

Wraz z uruchomieniem Metaverse Hub ukazał się raport „Ways to Populate the Metaverse„. Raport analizuje główne platformy Metaverse takie jak Decentraland, Sandbox, Horizon i Roblox. Można go pobrać za darmo na stronie Metaverse Hub.

– Nasz raport zapewnia łatwy do zrozumienia przegląd tego, jakie modele biznesowe są dostępne dla firm w celu zaludnienia Metaverse – powiedział Krzysztof Bulski.

Wkrótce Metaverse Hub da także dostęp do rozbudowanej sieci ekspertów gotowych wspierać duże i średnie organizacje w tworzeniu strategii i realizacji projektów w modelu on-demand.