Ruszyła akceleracja w ramach 3 rundy programu AccelUp

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ruszyła akceleracja w ramach 3 rundy programu AccelUp

Udostępnij:

System do e-votingu dla akcjonariuszy, sztuczna inteligencja analizująca zdjęcia satelitarne w celu oszacowania ryzyka kredytowego czy symulator poligonu wojskowego – to przykłady 3 z 12 startupów, które rozpoczęły akcelerację w ramach programu AccelUp.  

Program realizowany jest przez akcelerator Accelpoint wraz z partnerami: Santander Bank Polska, Santander Consumer Bank, Santander Leasing, RITS – Relyon IT Services oraz AXA Partners. Projekty, które zakwalifikowały się do programu specjalizują się w obszarach fintech, insurtech oraz telco.

W ramach półrocznej akceleracji uczestnicy programu AccelUp otrzymują wsparcie finansowe w wysokości do 200 tys. zł oraz mentoring biznesowy w postaci ponad 100 godzin konsultacji z wybitnymi, interdyscyplinarnymi ekspertami rynkowymi. AccelUp to program typu non-equity, oznacza to, że po jego zakończeniu całość udziałów pozostaje po stronie startupu. W trakcie jego trwania, startupy przeprowadzają we współpracy z partnerami (odbiorcami technologii) testy POC (proof of concept), mające wykazać, czy dane rozwiązanie działa zgodnie z założeniami oraz czy możliwa jest jego technologiczna implementacja. Dotychczasowe wyniki startupów z dwóch pierwszych rund AccelUp pokazują, że wszystkim z dotychczasowych 19 absolwentów udało się pozytywnie zakończyć ten etap, a połowa z nich ma już za sobą komercyjne wdrożenia swoich rozwiązań. Startupy uczestniczące w programie zyskują również możliwość skorzystania z szerokiego zaplecza networkingowego i nawiązania kontaktów z potencjalnymi partnerami biznesowymi, klientami oraz inwestorami.

Wśród startupów, które rozpoczęły akcelerację, znalazły się następujące projekty:

Allied Coders International, czyli doświadczona grupa koderów skupiająca się na rozwiązaniach mobilnych, webowych i backendowych tworzonych dla branż automotive, fintech, healthcare oraz entertainment. W ramach akceleracji startup doskonali swój projekt platformy do e-votingu opartej na technologii blockchain. Jego celem jest rozwiązanie problemu dostępności oraz wykluczenia, poprzez możliwość zdalnej obecności i głosowania na odległość podczas walnych zgromadzeń akcjonariuszy. Założyciele chcą, aby ta forma głosowania stała się nie tylko wygodną alternatywą, jak również normą – zwłaszcza w dobie pandemii. W gronie klientów spółki znajdują się m.in firmy Here, Redbull, BrainBox, Wezee, Advanced Telematic Systems oraz Concise Software. Partnerem akceleracyjnym startupu jest  Santander Bank Polska.

ArmyTacts to firma wyspecjalizowana w różnych aspektach tworzenia symulatorów i trenażerów wojskowych, głównie (choć nie tylko) w wiodącym prym na świecie środowisku VBS3, szukająca innowacji i kolejnych dróg by dostarczyć jeszcze lepsze narzędzia usprawniające codzienną pracę żołnierzy i dowódców. W ramach akceleracji startup doskonali swój projekt symulatora poligonu wojskowego. Z rozwiązań ArmyTacts korzysta Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia.. Partnerem akceleracyjnym startupu jest RITS – Relyon IT Services.

BCHAIN PARTNER to firma, która powstała w 2019 roku i specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań informatycznych, działających w oparciu o platformy Blockchain. Celem projektu realizowanego w ramach akceleracji jest wdrożenie trwałego nośnika S3DOC wykorzystującego technologię łańcucha bloków, nazywaną często technologią przyszłości. Partnerem akceleracyjnym startupu jest Santander Consumer Bank.

Benton Invest, zapewnia zintegrowane narzędzie do masowej obsługi i wysyłania faktur, przygotowane dla wszystkich segmentów użytkownika tj. (B2C, B2B w segmencie zarówno SMB jak i Duży Przedsiębiorca). Rozwiązanie zawiera szereg udogodnień automatyzujących wszelkie podstawowe czynności niezbędne do prawidłowego wystawiania i zarządzania obiegiem dokumentów. Partnerem akceleracyjnym startupu jest RITS – Relyon IT Services.

ChannelNow, to nowy model pozyskania zasobów ludzkich przez platformy IT nowej generacji wykorzystujące sieci społeczniościowe w oparciu o Crowd Sourcing. Unikatowy model biznesowy zaszyty w platformie ATS pozwala na masowe procesy pozyskania kompetencji tj. IT/Engineering i Produkcja/Medyczne i Healthcare jako zupełnie alternatywny kanał sourcingu. Partnerem akceleracyjnym startupu jest RITS – Relyon IT Services.

Mebio Group, czyli chmurowa platforma IT pełniąca rolę hub portalu do inteligentnego zbierania i zarządzania zasobami HR w obszarze IT. Rozwiązanie z obszaru HRM wyposażone jest w funkcje takie jak: mapowanie sukcesji, wstawienie modułów outsourcing oraz outplacement. Partnerem akceleracyjnym startupu jest RITS – Relyon IT Services.

Pergamin, jest platformą SaaS służącą do bezpiecznej i efektywnej pracy z dokumentami prawnymi. Rozwiązuje ona problem manualnych i skomplikowanych procesów zarządzania umowami. Pergamin ułatwia gromadzenie informacji z dokumentów w ustrukturyzowanym formacie bazy danych. Narzędzie posiada wiele funkcji, takich jak: inteligentne szablony, negocjacje, praca zespołowa, podpis elektroniczny, repozytorium czy przypomnienia. Oferuje także raporty i statystyki do monitorowania pracy. Dla pełnej automatyzacji i przepływu danych, narzędzie można integrować z innymi systemami. Wśród klientów startupu wymienić można m.in. firmy Profitowi.pl (grupa Aegon), Atrium European Real Estate, Kross, Resi4Rent (Echo Investment), Spółdzielnia ANG oraz Herkules. Partnerem akceleracyjnym startupu jest  Santander Bank Polska.

Shopai / Yosh.AI, to firma technologiczna wykorzystująca sztuczną inteligencję do automatyzacji komunikacji za pomocą „szytych na miarę” asystentów głosowych i tekstowych. Rozwiązanie dedykowane dla conversational commerce i obsługi klienta działa na wielu kanałach w tym: stronach www, platformach społecznościowych oraz liniach telefonicznych, w dowolnym języku. Firma została oficjalnie wyróżniona przez Google jako partner dostarczający wysokiej jakości rozwiązania. Wśród klientów firmy znajdują się m.in. firmy CCC, MediaMarkt oraz Frisco. Partnerem akceleracyjnym startupu jest Santander Leasing.

Skyblu, to firma specjalizująca się w analizie i ekstrakcji danych. Jej rozwiązanie wykorzystuje sztuczną inteligencję do wyciągania cech ze zdjęć satelitarnych i Street View na potrzeby lepszej predykcji ryzyka w bankach i firmach ubezpieczeniowych. Partnerami akceleracyjnymi startupu są Santander Consumer Bank oraz Santander Leasing (startup pracuje jednocześnie z dwoma partnerów).

Student Cash, to spółka, która w ramach akceleracji doskonali swoje rozwiązanie dedykowane udzielaniu pożyczek dla studentów.  Partnerem akceleracyjnym startupu jest Axa Partners.

Takes Care to spółka specjalizująca się w obszarze usług telemedycznych. Pacjentom oferuje Pakiety Opieki Medycznej Online oraz indywidualne e-konsultacje ze specjalistami, a lekarzom zapewnia wygodne rozwiązania służące do prowadzenia wirtualnego gabinetu. Integracja platformy telemedycznej z partnerami biznesowymi przeprowadzana jest w szybki i bezpieczny sposób. Z rozwiązań opracowanych przez Takes Care korzystają m.in. PZU Zdrowie; Neuca Group; myBenefit; Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej – Karta dużej rodziny oraz Wiedza i Życie. Partnerem akceleracyjnym startupu jest Axa Partners.

Web2Metrics, zajmuje się poprawą procesów obsługi klienta, w tym efektywności działań sprzedażowych poprzez zastosowanie voicebotów wykorzystujących zaawansowane rozwiązania z zakresu AI i Machine Learning. Celem akceleracji jest przystosowanie voicebota do  przejmowania od call center klienta niewdzięcznych i czasochłonnych procesów weryfikacji zainteresowania oferowanym produktem. Klienci Web2Metrics to w dużej mierze firmy z sektora finansowego i ubezpieczeń. Firma kieruje jednak swoje produkty także do pozostałych rynków generujących potrzebę prowadzenia rozmów telefonicznych na masową skalę – rekrutacji, umawiania spotkań, badań satysfakcji, zbierania zgód marketingowych etc. Wśród klientów spółki znajdują się m.in. Credit Agricole, AXA, Europejski Fundusz Leasingowy, EFL Finance, T-Mobile oraz Provident. Partnerem akceleracyjnym startupu jest  Santander Bank Polska.

Finał trzeciej rundy akceleracji AccelUp przewidziany jest na luty 2021.