Samsung SmartThings Find pozwoli znaleźć zagubione rzeczy za pomocą AR

Dodane: 05.11.2020

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Samsung SmartThings Find pozwoli znaleźć zagubione rzeczy za pomocą AR

Udostępnij:

Rozszerzona rzeczywistość coraz bardziej ułatwia nas życie – okazuje się, że może być przydatna również do odnalezienia zaginionego sprzętu.
Jeśli technologia AR nadal kojarzy wam się tylko z grami komputerami i goglami, to powinniście zaktualizować swoje informacje w tym temacie. Rozszerzona rzeczywistość daje możliwość rozwoju wielu innych dziedzin – chociażby architektury, projektowania produktów, grafiki komputerowej i fotografii (czego najlepszym potwierdzeniem jest wprowadzenie tej technologii do programów Adobe).

Nowa funkcja SmartThings Find w urządzeniach Samsunga jest kolejnym przykładem na to, jak AR może poprawić jakość naszego życia. Aplikacja ma za zadanie sprawniej odnajdywać zagubiony lub skradziony sprzęt – wszystko w oparciu o precyzyjną usługę lokalizacji urządzeń. Producentowi udało się stworzyć to świetnie działające narzędzie w oparciu o technologię bezprzewodowej komunikacji bezprzewodowej Bluetooth Low Energy (BLE) i Ultra Wideband (UWB).

Jak dokładnie to działa? Wystarczy zainstalować aplikację, z której będziemy mogli połączyć się z naszym urządzeniem – zaginiony przedmiot powinien uruchomić sygnał dźwiękowy, dzięki któremu szybko namierzymy jego lokalizację. Najciekawszą opcją jest jednak możliwość wyświetlenia w aplikacji… mapy ciepła, na której będziemy mogli znaleźć nasze urządzenie.

Czy aplikacja będzie wynajdywać wszystkie urządzenia Samsunga? Tak, ale mapa ciepła będzie mogła być na razie tworzona tylko we współpracy z urządzeniami wyposażonymi w UWB – to oznacza kompatybilność z produktami z rodziny Galaxy (Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy Buds Live oraz Galaxy Watch 3).

Producent zapowiada jednak, że usługa będzie wkrótce rozszerzona o obsługę tagów lokalizacyjnych i oparta na sygnale LTE – dzięki temu będziemy mogli lokalizować także sprzęt spoza rodziny Galaxy.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem