Satus Games inwestuje 1,1 5 mln złotych w Buffmaker

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Satus Games inwestuje 1,1 5 mln złotych w Buffmaker

Udostępnij:

Należący do Grupy Satus fundusz Satus Games dokłada do swojego portfela inwestycyjnego startup Buffmaker. Właścicielem spółki jest Kool2Play, wydawca i developer gier komputerowych.

Buffmaker projektuje rozwiązania automatyzacji działań marketingowych i analityki danych. Twórcą produktu jest spółka należąca do Kool2Play – agencja marketingowa Kool Things. Buffmaker został wydzielony w postaci osobnej spółki celem szybszego pozyskania inwestorów i monetyzacji projektu.

Inwestor Buffmaker, Satus Games, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się w inwestycjach w branżę gamedev. Fundusz wspiera startupy na wczesnym etapie rozwoju. Do tej pory zainwestował m.in. w Esports LAB (analityka dla e-sportów) i Epic VR (szkolenia z wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości). Na ten ostatni przeznaczył w ubiegłym roku aż 1,2 mln złotych. Jest to jedyny w Polsce fundusz Bridge Alfa w 100% nastawiony na branżę gamingową.

Fundusz należy do Grupy Satus, w skład której wchodzi m.in. fundusz Satus Starter. Grupa Satus jest również współtwórcą akceleratorów: JCI Venture, Akcelerator Innowacji NOT oraz Funduszu Zalążkowego Krakowskiego Parku Technologicznego. Z tym ostatnim podmiotem od 2015 roku współtworzy fundusz Seed Capital InnoVenture, finansowany w ramach Bridge Alfa.