Sensing Clues ratuje dziką przyrodę. Rozwiązania od Progress ograniczają kłusownictwo

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Sensing Clues ratuje dziką przyrodę. Rozwiązania od Progress ograniczają kłusownictwo

Udostępnij:

Korzystająca z rozwiązania MarkLogic Data Hub holenderska organizacja non-profit utworzyła pełny widok chronionych obszarów przyrodniczych, aby zapewnić strażnikom lepszą świadomość sytuacyjną i pomóc w zapobieganiu kłusownictwu.

Progress, zaufany dostawca oprogramowania do tworzenia aplikacji i zarządzania infrastrukturą, ogłosił, że Sensing Clues, holenderska organizacja pozarządowa zajmująca się ochroną przyrody i dzikiej zwierzyny przy użyciu zaawansowanych metod technicznych, wykorzystała rozwiązanie Progress MarkLogic Data Hub do ograniczania zjawiska kłusownictwa. Zapewnia ono strażnikom lepszą świadomość sytuacyjną do działania w przypadku nieautoryzowanego dostępu do stref zastrzeżonych. Tylko w 2022 r. Sensing Clues wsparło ponad 320 strażników i przeprowadziło ponad 54,5 tys. obserwacji w celu ochrony ponad 3,2 mln hektarów środowiska naturalnego.

Platforma do zarządzania środowiskiem naturalnym

Na całym świecie prawie 40% wszystkich gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych z powodu różnych czynników, w tym fragmentacji siedlisk, zmian klimatycznych oraz polowań. Dlatego istnieje pilna potrzeba stworzenia zrównoważonych planów zarządzania obszarem i ochrony różnorodności biologicznej, z wykorzystaniem precyzyjnych danych opracowywanych i dostępnych w czasie rzeczywistym. Organizacja Sensing Clues, we współpracy z Progress, stworzyła bezpieczną platformę zarządzania danymi, obejmującą inteligentne czujniki IoT oraz analitykę predykcyjną, aby pomóc parkom ochrony przyrody na całym świecie chronić, zarządzać i pielęgnować środowisko naturalne.

– Bez MarkLogic Data Hub nie bylibyśmy w stanie stworzyć tak zaawansowanego technicznie rozwiązania, zmieniającego sposób ochrony dzikiej przyrody. Dzięki potężnym możliwościom tego produktu, strażnicy w parkach ochrony przyrody, którzy pracują w trudnych i niebezpiecznych warunkach, zyskują pełny wgląd w to, co dzieje się w każdej sekundzie i mogą zapobiegać incydentom oraz ratować życie zwierząt. Oprócz bycia zaufanym i prawdziwym partnerem, Progress jest również dobrym przyjacielem Sensing Clues, wspierając naszą misję przez lata – powiedział Jan Kees Schakel, założyciel i dyrektor generalny Sensing Clues.

Stworzony przez Sensing Clues system zapewnia strażnikom pełny, możliwy do przeszukiwania widok wszystkich chronionych obszarów parku w czasie rzeczywistym. Konsolidując i analizując wielostrukturalne dane z różnych źródeł, udostępnia alerty i mapy ryzyka w przypadku wystąpienia zagrożenia, umożliwiając szybkie działanie. Wizualizacja spostrzeżeń na mapach, osiach czasu oraz wykresach daje obraz chronionych obszarów naturalnych i pomaga zespołom identyfikować wzorce dotyczące nietypowych sytuacji.
Rozwiązanie to obejmuje również zarządzanie metadanymi za pomocą semantycznych funkcji narzędzia MarkLogic, co zapewnia intuicyjną i rozbudowaną funkcjonalność wyszukiwania oraz mechanizmy analizy i dzielenia się spostrzeżeniami.

Prospołeczne rozwiązania technologiczne

– Nasze partnerstwo z Sensing Clues jest przykładem tego, jak rozwiązanie techniczne może przyczynić się do ważnych społecznie celów i uczynić świat lepszym. Sposób, w jaki gromadzimy dane, analizujemy je i zarządzamy nimi, jest niezwykle istotny zarówno dla firm, jak i organizacji pozarządowych, a wykorzystanie odpowiedniego rozwiązania do przekształcenia ich w wiedzę może odblokować możliwości i doprowadzić do nowej sytuacji, która zapewnia naszym klientom przewagę – powiedział John Ainsworth, wiceprezes i dyrektor generalny Progress, odpowiedzialny za platformy aplikacji i danych.

MarkLogic to wielomodelowa platforma klasy korporacyjnej, która umożliwia przedsiębiorstwom efektywne zarządzanie złożonymi danymi i metadanymi. Integruje każdego rodzaju informacje z dowolnego źródła, bez wstępnie zdefiniowanego schematu, ocenia je i ujednolica, aby następnie przekształcić je w wysokiej jakości, zarządzalne dane dostępne dla całego przedsiębiorstwa. W ten sposób zapewnia użytkownikom możliwość ich świadomego przeszukiwania oraz wykorzystywania w aplikacjach i narzędziach analitycznych. Dzięki funkcjom szybkiego wyszukiwania, funkcjom zabezpieczenia oraz wbudowanej semantyce, platforma MarkLogic umożliwia przedsiębiorstwom uzyskanie godnego zaufania, pełnego widoku dotyczącego ich działalności operacyjnej, pracowników i klientów.

Alicja Tatarczuk (Huawei Polska): Ochrona przyrody leży w żywotnym interesie firm

Anna Ogar (Microbe Plus): Stworzyliśmy armię bakterii, którą rośliny obronią się przed suszą i patogenami