Sergey Butko z CallPage ruszył z nowym startupem. Certifier właśnie zamknęło rundę finansowania

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Sergey Butko z CallPage ruszył z nowym startupem. Certifier właśnie zamknęło rundę finansowania

Udostępnij:

Certifier to startup, tworzący infrastrukturę dla zarządzania cyfrowymi poświadczeniami, certyfikatami i dyplomami. Rozwiązanie ma pomóc uczelniom, firmom i instytucjom poprawić wydajność procesu wystawiania poświadczeń bez konieczności użycia drukowanych wersji dokumentów. W ramach pierwszej rundy w projekt zainwestował fundusz Black Pearls VC oraz firma doradcza Casbeg.

Założycielami są Vlad Turak, wcześniej pracujący dla szwedzkiego startupu Startdeliver i Sergey Butko, współtworzący wcześniej startup CallPage.

Obecnie rozwiązanie Certifier używa ponad 50 uniwersytetów, firm i organizacji. Projekt jest na wczesnej fazie rozwoju, ale wśród klientów mają najbardziej zaufane organizacji na świecie jak University of Melbourne, Salesforce, Australian Pacific College, Sofia University, czy ASEAN University Network.

Naszą misją jest stworzenie zaufanej infrastruktury, która się stanie standardem cyfrowego wydawania, przechowywania, i weryfikacji certyfikatów. Obecnie na rynku „cyfrowy certyfikat” znaczy zeskanowany papierowy dokument. Studenci po ukończeniu studiów wyższych, czasami wartych 100-150 tysięcy dolarów, dostają właśnie taki „PDF certyfikat”. Sytuacja jest absurdalna i chcemy to zmienić – akcentuję Vladyslav Turak, współzałożyciel Certifier.

Pozyskane środki firma zainwestuje w budowę API i SDK rozwiązania, a dzięki dołączeniu inwestorów obok kapitału spółka otrzymuje know-how, w obszarze cyfrowych dokumentów i skalowaniu sprzedaży.

Przejście na cyfrowe dokumenty i podpisy elektroniczne jest coraz popularniejsze w różnych organizacjach. Jako inwestor w naszym portfelu posiadamy spółkę taką jak Autenti oferującą usługi w zakresie e-podpisów. Widzimy, że podmioty wystawiające certyfikaty będą w stanie zagospodarować kolejne obszary digitalizacji obiegu dokumentów i mocno wierzymy w rynek na którym działa Certifier – mówi Wojciech Drewczyński, Head of Acceleration w funduszu Black Pearls VC.

Wierzymy w zespół Certifier, poznałem Sergeya jeszcze w 2016 i jestem pod wrażeniem jego zdolności. Projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, ale już zdobył pierwszych klientów na rynku globalnym co świadczy o jego dobrym dostosowaniu do rynkowych potrzeb. Nie mógłbym sobie lepiej wyobrazić naszej pierwszej inwestycji – dodaje Bartek Majewski, CEO firmy Casbeg, uczestniczącej w inwestycji.

Certifier nie jest pierwszym podmiotem, który zabrał się za problem przejścia na cyfrowe certyfikaty. Już od kilku lat konsorcjum wiodących światowych uniwersytetów walczy z problemem na poziomie środowiska akademickiego i papierów naukowych, a Komisja Europejska, pracuje nad inicjatywą Europass Digital Credentials Infrastructure (EDCI).

Zgodnie z prognozami docelowy rynek ma odnotować średnioroczny wzrost na poziomie 22,5% w latach 2021-2026, a założycieli Certifier oczekują przyłożyć się do nadchodzącej transformacji rynkowej.

Inwestycja została wsparta przez Black Pearls VC z funduszu utworzonego z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Dzięki udziałowi BGK fundusz składa się ze środków programu Jeremie 2 finansowanego z RPO Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 

Przeczytaj również: SaaS Labs przejął CallPage i pozyskał 42 mln dolarów