Shape.vc inwestuje 1 mln zł w Checly, narzędzie do przeprowadzania kontroli

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

checly

Udostępnij:

Checly, twórca narzędzia do przeprowadzania inteligentnych kontroli, pozyskał od funduszu Shape.vc finansowanie w wysokości 1 000 000 zł. Środki zostaną przeznaczone na opracowanie modułu inteligentnych statystyk.

Checly jest narzędziem do tworzenia checklist i przeprowadzania kontroli. Korzystają już z niego m.in. właściciel centrów logistycznych w Europie Centralnej, jeden z największych globalnych zarządców nieruchomości komercyjnych oraz hotel na Zanzibarze.

Pozyskane fundusze posłużą do budowy modułu inteligentnych statystyk. Dzięki niemu dane zebrane podczas kontroli będą odpowiednio przetwarzane i prezentowane, by stanowiły wartościowe i czytelne źródło do analizy biznesowej w organizacji.

– Atuty Checly to nie tylko wyeliminowanie papierowych formularzy czy arkuszy Excela przesyłanych mailem. Dzięki naszemu narzędziu w łatwy sposób można przeprowadzić kontrolę właściwie każdego procesu: zarówno w zakresie produkcji, jak i świadczenia usług. Użytkownik może sam opracować ankietę, która będzie odpowiadała jego działalności lub skorzystać z przygotowanej przez nas biblioteki gotowych wzorów, którą wciąż powiększamy – mówi Artur Koman, Co-Founder & CEO w Checly.

Narzędzie może być stosowane w wielu branżach: od zarządzania nieruchomościami, przez usługi ochrony i sprzątania, przeglądy i serwisy techniczne, aż po produkcję.

– Elegancja Checly polega na prostocie aplikacji, bo z funkcjonalności tworzenia checklist można korzystać już teraz. Z drugiej strony widzimy ogromny potencjał związany z rozbudową części analitycznej i raportowej, co przysłuży się optymalizacji procesów kontrolnych – tłumaczy Maciej Frankowicz, CEO i Partner w Shape.vc.

Plany ekspansji

Możliwości zastosowania Checly są w zasadzie nieograniczone. W pierwszej kolejności startup chce się skoncentrować na branży zarządzania nieruchomościami oraz usługach housekeepingu, ochrony i sprzątania. Narzędzie jest uniwersalne także w zakresie rynków geograficznych: polska wersja językowa została uruchomiona równolegle z angielską, a sprzedaż jest obecnie skierowana na rynek europejski. Startup w niedługim czasie planuje otwarcie kolejnych rynków i wersji językowych.

Przewagą Checly nad innymi rozwiązaniami jest możliwość analizy danych i ich automatycznej interpretacji. Dostępne na rynku narzędzia pozwalają jedynie na gromadzenie danych oraz generowanie raportów, nie oferując rozbudowanych statystyk ani ich analizy. Startup planuje ponadto wdrożenie modułu inteligentnej predykcji, który pozwoli przewidywać zdarzenia w przyszłości na podstawie danych historycznych.

Checly wyrosło z doświadczeń w nieruchomościach

Startup Checly powstał na bazie doświadczeń founderów. Artur Koman i Mariusz Kucharski w swojej dotychczasowej działalności zajmowali się m.in. projektowaniem i wdrażaniem procesów kontrolnych na rzecz branży zarządzania nieruchomościami, a Paweł Kamiński i Michał Marzec prowadzili własny software house.

– Checly powstało z połączenia naszych kompetencji – wyjaśnia Artur Koman. – Szukaliśmy z Mariuszem narzędzia do automatyzacji i unifikacji kontroli oraz raportowania. Wypróbowaliśmy wszystkie dostępne na rynku, jednak żadne nie spełniło naszych oczekiwań. Wtedy postanowiliśmy skorzystać z doświadczenia Pawła i Michała, by stworzyć własne rozwiązanie. Powstało coś tak dobrego, że od razu zainteresowali się tym ludzie z innych branż. Dlatego postanowiliśmy zrobić z tego osobny biznes.

Checly eliminuje również papierowe ankiety i błędy powstające w wyniku pomyłek przy przepisywaniu i przesyłaniu wyników inspekcji. Docelowo narzędzie będzie zdolne do zastąpienia człowieka w czynnościach kontrolnych i raportowych.

 

Surveily dostał 1 mln € finansowania na poprawę bezpieczeństwa w przemyśle

Pomagamy ujrzeć potencjałowi ludzkiemu światło dzienne i zacząć z niego korzystać – Bartosz Długokęcki (Sherlock Waste)

Linguido wykorzystuje AI do automatycznego tworzenia spersonalizowanych materiałów do nauki języków