Slack buduje kadrę zarządzającą. Właśnie nominował April Underwood na dyrektora produktowego

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Slack, popularny komunikator biznesowy, kompletuje kadrę zarządzającą, aby tworzyć jeszcze lepsze narzędzie do wymiany informacji między członkami zespołu. Właśnie awansował April Underwood na dyrektora ds. produktu.

Na zdjęciu: April Underwood, dyrektor ds. produktu w Slacku | fot. materiały prasowe

Z Twittera do Slacka

– Nasze zaangażowanie na rzecz klientów jest absolutne, ale pod wieloma względami dopiero się rozkręcamy. Jako odzwierciedlenie tego zaangażowania mogę dzisiaj oświadczyć z dumą, że April Underwood została nominowana na stanowisko dyrektora ds. produktu – napisał w oficjalnym oświadczeniu Stewart Butterfield, CEO i założyciel Slacka.

April Underwood związana jest ze Slackiem niemal od samego początku istnienia firmy, bo dołączyła do zespołu w czerwcu 2015 roku jako szefowa platformy. Potem szybko pięła się po szczeblach kariery i w styczniu 2016 Stewart Butterfield awansował koleżankę z kadry zarządzającej na wiceprezesa ds. produktu – działem, którym od dzisiaj będzie kierować jako jeden z najważniejszych dyrektorów w zespole. Wcześniej Underwood związana była z Twitterem, w którym przez pięć lat piastowała podobne stanowisko jak obecnie w Slacku.

Projekty

Dyrektor generalny firmy zdradza, że April Underwood uczestniczyła w najważniejszych projektach jakie do tej pory realizowano w Slacku. Wśród kluczowych przedsięwzięć wymienia między innymi tzw. „współdzielone kanały”, funkcję, którą we wrześniu 2017 roku spółka udostępniła płacącym użytkownikom komunikatora. Funkcja ta ma pomóc firmom technologicznym w wymianie informacji między jej pracownikami a partnerami biznesowymi, z którym od tego czasu mogą kontaktować się jak z członkami zespołu.

– Uważamy, że jest to najważniejsza rzecz jaką zrobiliśmy od czasu uruchomienia Slacka – powiedziała Reutersowi ówczesna wiceprezes ds. produktu, April Underwood. Jej zdaniem, nowo dodana funkcja zmienia dotychczasowy sposób pracy i znacząco wpływa na to, jak firmy komunikują się między sobą. Dotychczas bowiem używały do zewnętrznej komunikacji poczty elektronicznej. Współdzielone kanały mają zastąpić maila.

Kadra zarządzająca w komplecie

Zamiany w Slacku mają zamknąć pewien rozdział w historii spółki. – Nominowanie April i stworzenie nowego stanowiska są ostatnimi krokami na drodze ku rozwoju kadry managerskiej i zarządu po awansowania Allena Shim’a na CFO i dodaniu niezależnych członków zarządu jakimi są Sarah Friar i Edith Cooper – wspomina Stewart Butterfield. Jego zdaniem, wspomniane zmiany mają kluczowe znaczenie, bo sprawią, że dzięki nim Slack udoskonali komunikator, aby korzystało się z niego przyjemniej i efektywniej.

Na tym z pewnością zależy użytkownikom Slacka, których we wrześniu minionego roku było co tydzień ponad 9 milionów i 6 milionów każdego dnia. Przedstawiciele spółki chwalili się wówczas, że spośród tych osób ponad dwa miliony płaci za dostęp do usługi w wersji Premium (gdzie mają do dyspozycji „współdzielone kanały”), co daje ponad 50 tys. zespołów. W ten sposób Slack generuje roczny przychód na poziomie 200 mln dolarów.

Jego wycena sięga ponad 5 mld dolarów.